Home Artykuły Poradniki How To: Rootowanie LG V900

Opublikowano: 16 lutego, 2012 Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

How To: Rootowanie LG V900

Co to jest "root" i dlaczego o nim "ludzie gadajo"? Root to nazwa uniksowego konta, z pełną kontrolą nad systemem, root nie powinien być używany do pracy której wystarcza zwykłe konto z ograniczonymi uprawnieniami. Producentom nie w smak dawać pełne prawa w swych urządzeniach, dlatego prawie żaden telefon/tablet nie posiada root'a domyślnie. Samo rootowanie jest na własne ryzyko, odbywa się na najniższym poziomie systemowym i każdy błąd może być fatalny w skutkach. Co za tym możemy zyskać jeśli nie zepsujemy naszego telefonu/tabletu?

Dla przeciętnego użytkownika zapewne niewiele, korzyści zatem opisze na podstawie moich doświadczeń. Posiadałem wiele tabletów i obecnie padło na tablet LG V900 standardowo posiada system Android 3.0, który w pełni normalnemu zjadaczowi chleba wystarczy, lecz dla mnie podstawą jest najwyższa kontrola nad systemem, dostęp do plików systemowych m.in. ASEC, temp'a, zarządzanie procesami. A bez roota o tych funkcjach można marzyć, dodatkowo bardziej przyziemnym powodem mojej decyzji o zrootowaniu tabletu była skromna ilość kodeków video jakie obsługiwał system w wersji czystej, dzięki root'owi możemy doinstalować wszystkie jakie chcemy. Dla zainteresowanych powiem że bez roota nie uda nam się wgrać innego romu (systemu), a w fazie beta jest CyanogenMod 9.0 z Androidem 4.0 IceCream Sandwich właśnie na V-900 ;).

Już wiecie czym jest Root i co daje, jeszcze raz wspomnę o tym że to ryzykowna zabawa. No to jedziemy poniższa metoda działa z urządzeniami LG G-Slate aka Optimus Pad aka Swift aka v900 aka v905R aka v909 itd. w sumie obecnie to jedyny tablet LG tylko nazw od groma.

Wymagane:

 1. Sterownik USB dla urządzeń LG
 2. ClockworkMod Recovery 5.5.0.2
 3. root.zip
 4. Fastboot dla systemu Windows i Linux
 5. Kabel micro USB
 6. Tablet LG G-Slate
 7. Komputer :D

Instrukcja:

 1. Rozpakuj pliki fastboot.zip i recovery.zip do tego samego folderu.
 2. Skopiuj root.zip do głównego folderu karty SD tabletu.
 3. Zainstaluj sterownik USB.
 4. Upewnij się że tablet jest naładowany przynajmniej do 25%, ja zalecam 50% bo szkoda zrobić cegłe z tak ładnego tabletu.
 5. Uruchom tablet w trybie FastBoot:
  • Wyłącz urządzenie
  • Przyciśnij i trzymaj "Volume +".
  • Przyciśnij "Power Button".
  • Nie puszczaj "Volume +" dopóki doputy nie zobaczysz żółtego napisu na górze ekranu informującego o "fastboot mode".
 6. Podłącz tablet kablem USB z Komputerem
 7. Uruchom linię poleceń lub terminal
 8. Nawiguj z linii poleceń do miejsca w którym leża pliki fastboot.exe i recovery.img.
 9. Wpisz poniższe polecenia:
 10. fastboot oem unlock
  fastboot boot recovery.img

  lub

  ./fastboot oem unlock
  ./fastboot boot recovery.img

 11. Na tablecie w konsoli recovery wybierz opcję "Install ZIP from sdcard" następnie "Choose ZIP from sdcard" i wybierz plik "root.zip" z katalogu głównego SDCard.
 12. Po zakończeniu flashowania możesz uruchomić ponownie w normalny sposób tablet, i trzymać kciuki.
 13. Jak się podniesie, możesz cieszyć się cudownym Rootem na swoim LG V900, lub jak tam go nazywasz :D
How To: Rootowanie LG V900
Zaktualizowano: 02-16-2012

Nowości

12 - 04 - 2012

Jango Player in Chrome WebStore

This will be short news. Jango Player extension for Chrome Browser has been published today to official Chrome WebStore. It's completely free! I just updated it to version 1.2.1 because of changes in security and manifest file, i also made some improvements in performance. Hope you all enjoy it! Extension is right >>>HERE<<<. Feel free to leave feedback and rate :)

 

11 - 17 - 2012

Come Back ! I Update :)

Witam po długiej przerwie, jak pewnie niektórzy z was zauważyli strona przez dłuższy czas nie była aktualizowana, by ostatecznie 2 miesiące temu zniknąć całkowicie. Brak aktualizacji był spowodowany wypadkiem który mnie spotkał na drogach Ukrainy co zaowocowała 2 miesięczną niedyspozycją. Po powrocie do zdrowia ogromny nakład czasu poświęciłem na pracę magisterską i obronę. Ostatecznie pracę ukończyłem i obroniłem się, ale zakończenie studiów nie spowodowało bym odczuł wolny czas. Zaabsorbowała mnie praca, w afekcie czego założyłem własną działalności. Ostatnie zaś 3 miesiące to przepychanki z dostawcą serwera, i właścicielem domeny o prawa do niej. W tym tygodniu odzyskałem domenę i wykupiłem inny hosting, problem z głowy, przynajmniej na 2 lata :). W związku z nowym charakterem strony firmowej WSharp.pl zaktualizowałem kilka stron i dane kontaktowch. Jeśli znajdę trochę więcej czasu postaram się napisać coś więcej. Pozdrawiam :D

 

03 - 14 - 2012

Surowce energetyczne, problem dnia codziennego

Energia dziś to podstawa świata, nie głupi stwierdził „Energia rządzi światem, posiądź energie, a posiądziesz świat”. Jej konsumpcja towarzyszą nam na każdym kroku, potrzebujemy jej do włączenia komputera, przygotowania obiadu , dojechania do pracy czy ogrzania mieszkania. Trudno sobie wyobrazić życie bez niej, i dostawcy jej są tego świadomi. I chociaż ciągłe podwyżki energii oraz surowców energetycznych stały się codziennością, nikt nie wychodzi na ulice w proteście. Ale dlaczego tak szybko ceny rosną, a nie spadają prawie wcale?

Więcej …

 

03 - 12 - 2012

Metalowe lato 2012

Czasy w których każdy przyjazd gwiazdy światowego formatu do kraju nad Wisłą był ogłaszany we wszystkich mediach minął. Takie wydarzenia przeszły do porządku dziennego, co jest całkowicie zrozumiałe. Niestety przez tą codzienność czasami brakuje informacji o tym "Kto? Gdzie? Kiedy? Za ile? I dlaczego tak drogo?", szczególnie dla wykonawców "mało medialnych" jakimi są na przykład zespoły metalowe. Dlatego postanowiłem przeglądnąć trochę prasy, blogów i harmonogramów klubów aby wyłuskać parę ciekawych koncertów.

 

Więcej …

 

Ankieta

Czego ma być więcej?
 

Ćwierkanie

W zakres mojej oferty wchodzą:

 • Tworzenie stron internetowych, customizacja systemów CMS - Joomla, Drupal, jPortal.
 • Tworzenie aplikacji:
  • internetowych - ASP MVC, Django, RoR
  • desktopowych - C#,WPF
  • Metro Windows 8
  • mobilnych Windows Phone 7/8

O mnie

07 - 21 - 2010

 

Jestem małym szarym programistą C#, WPF z doświadczeniem biznesowym w branży od 2009 roku. Preferuję komercyjne rozwiązania Microsoft z platformy .NET, szczególnie aplikacje webowe ASP MVC oraz mobilne Windows Phone. Jestem otwartym na niekonwencjonalne pomysły i nowe rozwiązania, to tak po krótce....

Więcej …

Szybki kontakt

Sudoł Waldemar
E-mail
GG: 2712468
Skype: Skype Me™! volo_pl
Dane firmy:
NIP: 867-214-68-43
REGON: 180889577

QR Contact

Profiles: