Home Artykuły Recenzje Albumów Mech - Mech (2005)

Opublikowano: 10 lutego, 2012 Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Mech - Mech (2005)

Jakiś czas temu w moje ręce wpadła płyta zespołu Mech, nazwę zespołu kojarzyłem ze starym zespołem którego kasety widziałem naście lat temu na bazarze, miało się to jednak nijak z tym co miałem w ręce. Okładka ładna i data wydania 2005. Szybko poddałem to weryfikacji przez Google i oto kilka faktów,  zespół ten sam grający od 1977 roku, wokalista niezmiennie Maciej Januszko, gatunek Heavy Metal,  trzeci album grupy po prawie 20 letniej nie obecności na rynku.  No to płyta w szparę i ogień...

 

 

1. "Piłem z diabłem bruderschaft" – 5:44
2. "Tasmania" – 3:44
3. "Painkiller" – 3:16
4. "Nie widzieć nic" – 3:17
5. "Pain" – 2:51
6. "Brudna muzyka" – 4:05
7. "Realny świat" – 3:24
8. "All a Bad Dream" – 4:23
9. "Fear 2004" – 2:04
10. "Daleka droga" – 4:19
11. "Czy to możliwe?" – 4:28
12. "Ramiona przygarną zawsze gdzieś" – 4:07

Pierwszy kawałek przesłuchany i mi wystarczy aby wygodnie rozciągnąć się na kanapie i ze spokojną głową słuchać reszty. Krótko, rewelacja.  Najbardziej znany kawałek z ich starego repertuaru "Piłem z diabłem bruderschaft" w nowej aranżacji  idealnie odzwierciedla nowe trendy w Heavy Metalu, słuchając pierwszych 3 kawałków miałem już mocno uformowane zdanie na temat nowego stylu zespołu, pomijając legendarny głos wokalisty którego nie przypadkiem nazywano "polskim Ozzym Osbournem", szybko rzuca się specyficzny styl gitarzysty pełen harmonicznych częstych zmian tępa i obniżonych strojów, charakterystyczny dla Zakk'a Wylda z kapel BLS i Ozzy Osbourne czy Dimebaga Darella, całość bardzo wyrazista i spójna. Na płycie znajdują się również nowe kawałki  i zarówno akustycznie , balladowe jak i typowe metalowe.

Podsumowując album bardzo udany według mnie mocna 8+/10, miło się słucha starych kawałków z oryginalnym wokalem w nowym bardzo mi odpowiadającym stylu.  Przesłuchując album odnoszę wrażenie że mógłbym zostać oskarżony o wielokrotny gwałt z premedytacją na przycisku "Replay", jestem winny wysoki sądzie :D ale zrobiłbym to jeszcze raz.

 

Mech - Mech (2005)
Zaktualizowano: 02-10-2012

Nowości

12 - 04 - 2012

Jango Player in Chrome WebStore

This will be short news. Jango Player extension for Chrome Browser has been published today to official Chrome WebStore. It's completely free! I just updated it to version 1.2.1 because of changes in security and manifest file, i also made some improvements in performance. Hope you all enjoy it! Extension is right >>>HERE<<<. Feel free to leave feedback and rate :)

 

11 - 17 - 2012

Come Back ! I Update :)

Witam po długiej przerwie, jak pewnie niektórzy z was zauważyli strona przez dłuższy czas nie była aktualizowana, by ostatecznie 2 miesiące temu zniknąć całkowicie. Brak aktualizacji był spowodowany wypadkiem który mnie spotkał na drogach Ukrainy co zaowocowała 2 miesięczną niedyspozycją. Po powrocie do zdrowia ogromny nakład czasu poświęciłem na pracę magisterską i obronę. Ostatecznie pracę ukończyłem i obroniłem się, ale zakończenie studiów nie spowodowało bym odczuł wolny czas. Zaabsorbowała mnie praca, w afekcie czego założyłem własną działalności. Ostatnie zaś 3 miesiące to przepychanki z dostawcą serwera, i właścicielem domeny o prawa do niej. W tym tygodniu odzyskałem domenę i wykupiłem inny hosting, problem z głowy, przynajmniej na 2 lata :). W związku z nowym charakterem strony firmowej WSharp.pl zaktualizowałem kilka stron i dane kontaktowch. Jeśli znajdę trochę więcej czasu postaram się napisać coś więcej. Pozdrawiam :D

 

03 - 14 - 2012

Surowce energetyczne, problem dnia codziennego

Energia dziś to podstawa świata, nie głupi stwierdził „Energia rządzi światem, posiądź energie, a posiądziesz świat”. Jej konsumpcja towarzyszą nam na każdym kroku, potrzebujemy jej do włączenia komputera, przygotowania obiadu , dojechania do pracy czy ogrzania mieszkania. Trudno sobie wyobrazić życie bez niej, i dostawcy jej są tego świadomi. I chociaż ciągłe podwyżki energii oraz surowców energetycznych stały się codziennością, nikt nie wychodzi na ulice w proteście. Ale dlaczego tak szybko ceny rosną, a nie spadają prawie wcale?

Więcej …

 

03 - 12 - 2012

Metalowe lato 2012

Czasy w których każdy przyjazd gwiazdy światowego formatu do kraju nad Wisłą był ogłaszany we wszystkich mediach minął. Takie wydarzenia przeszły do porządku dziennego, co jest całkowicie zrozumiałe. Niestety przez tą codzienność czasami brakuje informacji o tym "Kto? Gdzie? Kiedy? Za ile? I dlaczego tak drogo?", szczególnie dla wykonawców "mało medialnych" jakimi są na przykład zespoły metalowe. Dlatego postanowiłem przeglądnąć trochę prasy, blogów i harmonogramów klubów aby wyłuskać parę ciekawych koncertów.

 

Więcej …

 

Ankieta

Czego ma być więcej?
 

Ćwierkanie

W zakres mojej oferty wchodzą:

  • Tworzenie stron internetowych, customizacja systemów CMS - Joomla, Drupal, jPortal.
  • Tworzenie aplikacji:
    • internetowych - ASP MVC, Django, RoR
    • desktopowych - C#,WPF
    • Metro Windows 8
    • mobilnych Windows Phone 7/8

O mnie

07 - 21 - 2010

 

Jestem małym szarym programistą C#, WPF z doświadczeniem biznesowym w branży od 2009 roku. Preferuję komercyjne rozwiązania Microsoft z platformy .NET, szczególnie aplikacje webowe ASP MVC oraz mobilne Windows Phone. Jestem otwartym na niekonwencjonalne pomysły i nowe rozwiązania, to tak po krótce....

Więcej …

Szybki kontakt

Sudoł Waldemar
E-mail
GG: 2712468
Skype: Skype Me™! volo_pl
Dane firmy:
NIP: 867-214-68-43
REGON: 180889577

QR Contact

Profiles: