Home

Opublikowano: 09 lutego, 2012 Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Stypendia 100tyś. dolarów dla Studentów ?

Możliwe ? Tak ! jak najbardziej, ale oczywiście nie u nas a za wielką wodą. 100tyś dolarów bo taką sumę zaoferował miliarder Peter Theila, założyciel serwisu PayPal i udziałowiec Facebooka, swoją ofertę skierował do najlepszych studentów najbardziej renomowanych uczelni w stanach takich jak MIT czy Stanford, wszystko pięknie gdyby nie to ciągłe "Ale".

Studenci ubiegający się o stypendium muszą porzucić studia. Jak twierdzi fundator, studia to ciężar nie potrzebny ambitnym i inteligentnym, a szkolnictwo wyższe według niego to hodowanie przez państwo płatników. Dlaczego ? Otóż w stanach wszystkie uczelnie są płatne ich koszt to ok. 30tyś dolarów na rok, większość studentów korzysta więc z kredytów studencki które są spłacane po X lat od ukończenia studiów, zatem po ukończeniu studiów gotowy świeżo upieczony Magister ma na barkach pokaźny kredyt który musi spłacać. Jak mówi stare przysłowie "zaciągnij kredyt, spłacaj całe życie". Tak więc cała akcja jest policzkiem wymierzonym w całe szkolnictwo wyższe, oczywistym jest szybka reakcja i ogólne krytyku ze strony środowisk uczelnianych. Idea nie nowa ale posunięcie bardzo konkretne co ważne studenci przychylają się do oferty do nich skierowanej, szaleniec by nie skorzystał, przecież uczelnie i tak będą czekały na na nich, ups przejęzyczenie! na ich pieniądze z otwartymi ramionami. Na koniec przypomnijmy że wizjoner Steve Jobs sam określił odejście ze studiów jednym z najważniejszych i najlepszych decyzji w swoim życiu, pozostaje czekać na polskiego Peter'a u nas nie brakuje przecież talentów nie tyle do odkrycia co do wypromowania.

Źródło: tech.wp.pl

Stypendia 100tyś. dolarów dla Studentów ?
Zaktualizowano: 02-09-2012

Nowości

12 - 04 - 2012

Jango Player in Chrome WebStore

This will be short news. Jango Player extension for Chrome Browser has been published today to official Chrome WebStore. It's completely free! I just updated it to version 1.2.1 because of changes in security and manifest file, i also made some improvements in performance. Hope you all enjoy it! Extension is right >>>HERE<<<. Feel free to leave feedback and rate :)

 

11 - 17 - 2012

Come Back ! I Update :)

Witam po długiej przerwie, jak pewnie niektórzy z was zauważyli strona przez dłuższy czas nie była aktualizowana, by ostatecznie 2 miesiące temu zniknąć całkowicie. Brak aktualizacji był spowodowany wypadkiem który mnie spotkał na drogach Ukrainy co zaowocowała 2 miesięczną niedyspozycją. Po powrocie do zdrowia ogromny nakład czasu poświęciłem na pracę magisterską i obronę. Ostatecznie pracę ukończyłem i obroniłem się, ale zakończenie studiów nie spowodowało bym odczuł wolny czas. Zaabsorbowała mnie praca, w afekcie czego założyłem własną działalności. Ostatnie zaś 3 miesiące to przepychanki z dostawcą serwera, i właścicielem domeny o prawa do niej. W tym tygodniu odzyskałem domenę i wykupiłem inny hosting, problem z głowy, przynajmniej na 2 lata :). W związku z nowym charakterem strony firmowej WSharp.pl zaktualizowałem kilka stron i dane kontaktowch. Jeśli znajdę trochę więcej czasu postaram się napisać coś więcej. Pozdrawiam :D

 

03 - 14 - 2012

Surowce energetyczne, problem dnia codziennego

Energia dziś to podstawa świata, nie głupi stwierdził „Energia rządzi światem, posiądź energie, a posiądziesz świat”. Jej konsumpcja towarzyszą nam na każdym kroku, potrzebujemy jej do włączenia komputera, przygotowania obiadu , dojechania do pracy czy ogrzania mieszkania. Trudno sobie wyobrazić życie bez niej, i dostawcy jej są tego świadomi. I chociaż ciągłe podwyżki energii oraz surowców energetycznych stały się codziennością, nikt nie wychodzi na ulice w proteście. Ale dlaczego tak szybko ceny rosną, a nie spadają prawie wcale?

Więcej …

 

03 - 12 - 2012

Metalowe lato 2012

Czasy w których każdy przyjazd gwiazdy światowego formatu do kraju nad Wisłą był ogłaszany we wszystkich mediach minął. Takie wydarzenia przeszły do porządku dziennego, co jest całkowicie zrozumiałe. Niestety przez tą codzienność czasami brakuje informacji o tym "Kto? Gdzie? Kiedy? Za ile? I dlaczego tak drogo?", szczególnie dla wykonawców "mało medialnych" jakimi są na przykład zespoły metalowe. Dlatego postanowiłem przeglądnąć trochę prasy, blogów i harmonogramów klubów aby wyłuskać parę ciekawych koncertów.

 

Więcej …

 

Ankieta

Czego ma być więcej?
 

Ćwierkanie

W zakres mojej oferty wchodzą:

  • Tworzenie stron internetowych, customizacja systemów CMS - Joomla, Drupal, jPortal.
  • Tworzenie aplikacji:
    • internetowych - ASP MVC, Django, RoR
    • desktopowych - C#,WPF
    • Metro Windows 8
    • mobilnych Windows Phone 7/8

O mnie

07 - 21 - 2010

 

Jestem małym szarym programistą C#, WPF z doświadczeniem biznesowym w branży od 2009 roku. Preferuję komercyjne rozwiązania Microsoft z platformy .NET, szczególnie aplikacje webowe ASP MVC oraz mobilne Windows Phone. Jestem otwartym na niekonwencjonalne pomysły i nowe rozwiązania, to tak po krótce....

Więcej …

Szybki kontakt

Sudoł Waldemar
E-mail
GG: 2712468
Skype: Skype Me™! volo_pl
Dane firmy:
NIP: 867-214-68-43
REGON: 180889577

QR Contact

Profiles: