Home

Opublikowano: 12 lutego, 2012 Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Produkcja sponsorowana przez.... "Internet"?

Brzmi śmiesznie i nie realnie? A jednak najnowsza inicjatywa studia Double Fine Production wcale taka nie jest. Rynek gier przygodowych nie jest rentowny to wiadomo nie od dziś m.in. z powodu wysokich kosztów opracowania dużej ilości materiałów artystycznych którymi ubogaca się świat i buduje klimat który jest ważniejszy w przygodówkach niż akcja, a lektorzy, rysownicy i projektanci za darmo nie pracują. Nie rentownych produkcji więc się nie produkuje co przekłada się prawie zerową ilośc produkcji tego gatunku w ostatnim czasie i tu Tim Schafer założyciel studia DF zauważył szansę.

Postanowił stworzyć tytuł dla tych wszystkich wygłodniałych graczy którzy z pasją zagłębiają się w świat przygody, ale "dobry inwestor nigdy nie inwestuje swoich pieniędzy". I właśnie tym stwierdzeniem pokierował się Tim, postanowił że całość kosztów produkcji pokryją internauci, a mowa o 400tyś dolarów które studio planuje uzbierać w miesiąc. Sama produkcja to koszt 300tyś pozostałe 100tyś to koszt nagrań materiałów multimedialny z prac nad grą, w ten sposób dostarczając informacji "inwestorom" o postępie i kierunku rozwoju projektu. Każdy z darczyńców otrzyma zależnie od kwoty upominki, od dodatkowych unikalnych materiałów multimedialnych, przez malowidła płucienne z motywami z gry aż do wycieczki po biurze i osobistej" audiencji" u dinozaurów i legend gier przygody Tim'a Schafera i Ron'a Gilberta. Czy to zadziała ? Już zadziałało i to jak ! W pierwszy dzień studio uzbierało ponad 1mln dolarów, obecnie w chwili pisania tego postu już jest 1,6mln dolarów a do deadline'u jeszcze prawie miesiąc :). Tak się tworzy markę, gry jeszcze nie zaczęto produkować a już czekają na nią fani, a media o niej trąbią. Będzie to wielki sukces lub spektakularna porażka lecz każdy otrzyma to za co zapłacił.

Źródło: di.com.pl , kickstarter.com

Produkcja sponsorowana przez....
Zaktualizowano: 11-30-1999

Nowości

12 - 04 - 2012

Jango Player in Chrome WebStore

This will be short news. Jango Player extension for Chrome Browser has been published today to official Chrome WebStore. It's completely free! I just updated it to version 1.2.1 because of changes in security and manifest file, i also made some improvements in performance. Hope you all enjoy it! Extension is right >>>HERE<<<. Feel free to leave feedback and rate :)

 

11 - 17 - 2012

Come Back ! I Update :)

Witam po długiej przerwie, jak pewnie niektórzy z was zauważyli strona przez dłuższy czas nie była aktualizowana, by ostatecznie 2 miesiące temu zniknąć całkowicie. Brak aktualizacji był spowodowany wypadkiem który mnie spotkał na drogach Ukrainy co zaowocowała 2 miesięczną niedyspozycją. Po powrocie do zdrowia ogromny nakład czasu poświęciłem na pracę magisterską i obronę. Ostatecznie pracę ukończyłem i obroniłem się, ale zakończenie studiów nie spowodowało bym odczuł wolny czas. Zaabsorbowała mnie praca, w afekcie czego założyłem własną działalności. Ostatnie zaś 3 miesiące to przepychanki z dostawcą serwera, i właścicielem domeny o prawa do niej. W tym tygodniu odzyskałem domenę i wykupiłem inny hosting, problem z głowy, przynajmniej na 2 lata :). W związku z nowym charakterem strony firmowej WSharp.pl zaktualizowałem kilka stron i dane kontaktowch. Jeśli znajdę trochę więcej czasu postaram się napisać coś więcej. Pozdrawiam :D

 

03 - 14 - 2012

Surowce energetyczne, problem dnia codziennego

Energia dziś to podstawa świata, nie głupi stwierdził „Energia rządzi światem, posiądź energie, a posiądziesz świat”. Jej konsumpcja towarzyszą nam na każdym kroku, potrzebujemy jej do włączenia komputera, przygotowania obiadu , dojechania do pracy czy ogrzania mieszkania. Trudno sobie wyobrazić życie bez niej, i dostawcy jej są tego świadomi. I chociaż ciągłe podwyżki energii oraz surowców energetycznych stały się codziennością, nikt nie wychodzi na ulice w proteście. Ale dlaczego tak szybko ceny rosną, a nie spadają prawie wcale?

Więcej …

 

03 - 12 - 2012

Metalowe lato 2012

Czasy w których każdy przyjazd gwiazdy światowego formatu do kraju nad Wisłą był ogłaszany we wszystkich mediach minął. Takie wydarzenia przeszły do porządku dziennego, co jest całkowicie zrozumiałe. Niestety przez tą codzienność czasami brakuje informacji o tym "Kto? Gdzie? Kiedy? Za ile? I dlaczego tak drogo?", szczególnie dla wykonawców "mało medialnych" jakimi są na przykład zespoły metalowe. Dlatego postanowiłem przeglądnąć trochę prasy, blogów i harmonogramów klubów aby wyłuskać parę ciekawych koncertów.

 

Więcej …

 

Ankieta

Czego ma być więcej?
 

Ćwierkanie

W zakres mojej oferty wchodzą:

  • Tworzenie stron internetowych, customizacja systemów CMS - Joomla, Drupal, jPortal.
  • Tworzenie aplikacji:
    • internetowych - ASP MVC, Django, RoR
    • desktopowych - C#,WPF
    • Metro Windows 8
    • mobilnych Windows Phone 7/8

O mnie

07 - 21 - 2010

 

Jestem małym szarym programistą C#, WPF z doświadczeniem biznesowym w branży od 2009 roku. Preferuję komercyjne rozwiązania Microsoft z platformy .NET, szczególnie aplikacje webowe ASP MVC oraz mobilne Windows Phone. Jestem otwartym na niekonwencjonalne pomysły i nowe rozwiązania, to tak po krótce....

Więcej …

Szybki kontakt

Sudoł Waldemar
E-mail
GG: 2712468
Skype: Skype Me™! volo_pl
Dane firmy:
NIP: 867-214-68-43
REGON: 180889577

QR Contact

Profiles: