Home

Opublikowano: 13 lutego, 2012 Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wszystko mający mikro komputer za 'grosze'

RaspBerry PI to komputer amerykańskiej firmy zajmującej się produkcją rozwiązań PC w skali micro. Zapowiedziany w lutym zeszłego roku zrobił trochę szumu wśród domorosłych miłośników media center. Przepis na sukces był prosty, mała, tania, konstrukcja bazująca na procesorze ARM, cena poniżej 30$, system brak. Potem wszystko ucichło, co jakiś czas ukazywał się materiały o możliwościach platformy, to odtwarzanie Full HD, to sprawne moduły WiFi, aż do miesiąca temu kiedy to otrzymaliśmy pełną specyfikację, a w zasadzie dwie bo produkt trafi w wersji podstawowej A i rozszerzonej o dodatkowy ram wersji B, dziś dostaliśmy informacje że sprzęt będzie w USA dostępny od przyszłego tygodnia.

Informacja ciekawa bo sprzęt w cenie 25$ za podstawową wersję i 35$ za rozszerzona posiada wszystko co wymagane jest aby funkcjonował jako pełnoprawny komputer. Tylko czekać aż moderzy ugotują kompilacje linuxa lub androida pod jego konfiguracje sprzętową. Platforma ma ogromny potencjał małe rozmiary 86x54mm i niski pobór mocy, co daje możliwośc zbudowania na jego podstawie np radia inernetowego, serwera NAS czy playera sieciowego. Ja osobiście zaprzągłbym ten sprzęt jako mediaplayer zgodny z DLNA z dyskiem sieciowy podpięty pod tv i zestaw audio, to takie ciche marzenie. Czekamy na polskiego dystrybutora lub importera z oczami pełnymi łez skierowanymi za wielką wodę.

Specyfikacja:

 • procesor Broadcom ARM o częstotliwosci 700 MHz
 • 128 MB lub 256 MB pamięci RAM
 • slot na kartę SD
 • wyjście słuchawkowe (mini jack 3,5 mm)
 • dwa porty USB
 • port zasilający micro USB
 • wyjścia obrazu: RCA, HDMI

 


Moduł odtwarzania via Lan zgodny z usługą AirPlay na sprzęcie RaspBerry.

 

Żródło: PCLab.pl

Wszystko mający mikro komputer za 'grosze'
Zaktualizowano: 02-13-2012

Nowości

12 - 04 - 2012

Jango Player in Chrome WebStore

This will be short news. Jango Player extension for Chrome Browser has been published today to official Chrome WebStore. It's completely free! I just updated it to version 1.2.1 because of changes in security and manifest file, i also made some improvements in performance. Hope you all enjoy it! Extension is right >>>HERE<<<. Feel free to leave feedback and rate :)

 

11 - 17 - 2012

Come Back ! I Update :)

Witam po długiej przerwie, jak pewnie niektórzy z was zauważyli strona przez dłuższy czas nie była aktualizowana, by ostatecznie 2 miesiące temu zniknąć całkowicie. Brak aktualizacji był spowodowany wypadkiem który mnie spotkał na drogach Ukrainy co zaowocowała 2 miesięczną niedyspozycją. Po powrocie do zdrowia ogromny nakład czasu poświęciłem na pracę magisterską i obronę. Ostatecznie pracę ukończyłem i obroniłem się, ale zakończenie studiów nie spowodowało bym odczuł wolny czas. Zaabsorbowała mnie praca, w afekcie czego założyłem własną działalności. Ostatnie zaś 3 miesiące to przepychanki z dostawcą serwera, i właścicielem domeny o prawa do niej. W tym tygodniu odzyskałem domenę i wykupiłem inny hosting, problem z głowy, przynajmniej na 2 lata :). W związku z nowym charakterem strony firmowej WSharp.pl zaktualizowałem kilka stron i dane kontaktowch. Jeśli znajdę trochę więcej czasu postaram się napisać coś więcej. Pozdrawiam :D

 

03 - 14 - 2012

Surowce energetyczne, problem dnia codziennego

Energia dziś to podstawa świata, nie głupi stwierdził „Energia rządzi światem, posiądź energie, a posiądziesz świat”. Jej konsumpcja towarzyszą nam na każdym kroku, potrzebujemy jej do włączenia komputera, przygotowania obiadu , dojechania do pracy czy ogrzania mieszkania. Trudno sobie wyobrazić życie bez niej, i dostawcy jej są tego świadomi. I chociaż ciągłe podwyżki energii oraz surowców energetycznych stały się codziennością, nikt nie wychodzi na ulice w proteście. Ale dlaczego tak szybko ceny rosną, a nie spadają prawie wcale?

Więcej …

 

03 - 12 - 2012

Metalowe lato 2012

Czasy w których każdy przyjazd gwiazdy światowego formatu do kraju nad Wisłą był ogłaszany we wszystkich mediach minął. Takie wydarzenia przeszły do porządku dziennego, co jest całkowicie zrozumiałe. Niestety przez tą codzienność czasami brakuje informacji o tym "Kto? Gdzie? Kiedy? Za ile? I dlaczego tak drogo?", szczególnie dla wykonawców "mało medialnych" jakimi są na przykład zespoły metalowe. Dlatego postanowiłem przeglądnąć trochę prasy, blogów i harmonogramów klubów aby wyłuskać parę ciekawych koncertów.

 

Więcej …

 

Ankieta

Czego ma być więcej?
 

Ćwierkanie

W zakres mojej oferty wchodzą:

 • Tworzenie stron internetowych, customizacja systemów CMS - Joomla, Drupal, jPortal.
 • Tworzenie aplikacji:
  • internetowych - ASP MVC, Django, RoR
  • desktopowych - C#,WPF
  • Metro Windows 8
  • mobilnych Windows Phone 7/8

O mnie

07 - 21 - 2010

 

Jestem małym szarym programistą C#, WPF z doświadczeniem biznesowym w branży od 2009 roku. Preferuję komercyjne rozwiązania Microsoft z platformy .NET, szczególnie aplikacje webowe ASP MVC oraz mobilne Windows Phone. Jestem otwartym na niekonwencjonalne pomysły i nowe rozwiązania, to tak po krótce....

Więcej …

Szybki kontakt

Sudoł Waldemar
E-mail
GG: 2712468
Skype: Skype Me™! volo_pl
Dane firmy:
NIP: 867-214-68-43
REGON: 180889577

QR Contact

Profiles: