Home

Opublikowano: 15 lutego, 2012 Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Polska gospodarka, twierdzą Europy?

Dziś chciałbym przedłożyć wam trochę pozytywnej myśli. W obliczu zapaści gospodarczej wielu krajów śródziemnomorskich, pora spojrzeć na własne podwórko. Lecz nie przez pryzmat bolączek dnia codziennego które ciągną się za nami po horyzont, ale poprzez refleksje inwestorów i agencji finansowych. Chciałbym abyście czytając moje wypociny nie patrzyli na polska "dobrą" gospodarkę w wymiarze marnych płac i kiepskiego socjala lecz spojrzeli długoterminowo na przód. Wizja ta wygląda całkiem obiecująco, ja oprę się na paru statystykach.

Bezrobocie w kraju mamy na poziomie średniej krajow UE, a jego wzrost jest najniższy, dług publiczny utrzymuje się na stałym poziomie z chwilowymi trendami spadkowymi, wzrost PKB jest równy temu w Austrii, jest to największy wzrost dla krajów środkowoeuropejskich i utrzymuje się od paru lat. Ryzyko bankructwa Polski zostało oszacowane na 9,7 procenta jest to dwa razy mniej niż w przypadku Hiszpanii i trzy razy mniej niż dla Portugalii. Te i wiele innych czynników sprawia że w oczach zagranicznych agencji finansowych jesteśmy jednym z najstabilniejszych i najlepiej rokujących krajów UE.

Niechcę pisać że jest super ale warto zauważyć że polska miała bardzo ciężki start, nadal posiadamy kule u nogi jaką jest ewidentnie ZUS czy uciążliwe prawo pracy. Tak naprawdę ostatnie 20 lat jest czasem prawdziwego rozwoju, polacy oczekują że ta poprawa musi przełożyć się na sumy w ich kieszeniach, niestety jest jeszcze wiele do zrobienia aby zasypać przepaść między zachodnią Europą a nami, póki co podąrzamy w dobrym kierunku.Całą UE odczuwa porażki gospodarcze znad morza śródziemnego w tym i Polska, mimo to nadal sobie radzimy i idziemy do przodu, dlatego z dobrą myślą patrzę w przyszłość i widzę wielki potenciał drzemiący w Polskiej gospodarce, poprawa sytuacji w UE powinna wyraźnie wzmocnić jej siłę. Ostatecznie po latach chudych muszą nastąpić lata tłuste.

Żródło: Forsal.pl

Polska gospodarka, twierdzą Europy?
Zaktualizowano: 02-15-2012

Nowości

12 - 04 - 2012

Jango Player in Chrome WebStore

This will be short news. Jango Player extension for Chrome Browser has been published today to official Chrome WebStore. It's completely free! I just updated it to version 1.2.1 because of changes in security and manifest file, i also made some improvements in performance. Hope you all enjoy it! Extension is right >>>HERE<<<. Feel free to leave feedback and rate :)

 

11 - 17 - 2012

Come Back ! I Update :)

Witam po długiej przerwie, jak pewnie niektórzy z was zauważyli strona przez dłuższy czas nie była aktualizowana, by ostatecznie 2 miesiące temu zniknąć całkowicie. Brak aktualizacji był spowodowany wypadkiem który mnie spotkał na drogach Ukrainy co zaowocowała 2 miesięczną niedyspozycją. Po powrocie do zdrowia ogromny nakład czasu poświęciłem na pracę magisterską i obronę. Ostatecznie pracę ukończyłem i obroniłem się, ale zakończenie studiów nie spowodowało bym odczuł wolny czas. Zaabsorbowała mnie praca, w afekcie czego założyłem własną działalności. Ostatnie zaś 3 miesiące to przepychanki z dostawcą serwera, i właścicielem domeny o prawa do niej. W tym tygodniu odzyskałem domenę i wykupiłem inny hosting, problem z głowy, przynajmniej na 2 lata :). W związku z nowym charakterem strony firmowej WSharp.pl zaktualizowałem kilka stron i dane kontaktowch. Jeśli znajdę trochę więcej czasu postaram się napisać coś więcej. Pozdrawiam :D

 

03 - 14 - 2012

Surowce energetyczne, problem dnia codziennego

Energia dziś to podstawa świata, nie głupi stwierdził „Energia rządzi światem, posiądź energie, a posiądziesz świat”. Jej konsumpcja towarzyszą nam na każdym kroku, potrzebujemy jej do włączenia komputera, przygotowania obiadu , dojechania do pracy czy ogrzania mieszkania. Trudno sobie wyobrazić życie bez niej, i dostawcy jej są tego świadomi. I chociaż ciągłe podwyżki energii oraz surowców energetycznych stały się codziennością, nikt nie wychodzi na ulice w proteście. Ale dlaczego tak szybko ceny rosną, a nie spadają prawie wcale?

Więcej …

 

03 - 12 - 2012

Metalowe lato 2012

Czasy w których każdy przyjazd gwiazdy światowego formatu do kraju nad Wisłą był ogłaszany we wszystkich mediach minął. Takie wydarzenia przeszły do porządku dziennego, co jest całkowicie zrozumiałe. Niestety przez tą codzienność czasami brakuje informacji o tym "Kto? Gdzie? Kiedy? Za ile? I dlaczego tak drogo?", szczególnie dla wykonawców "mało medialnych" jakimi są na przykład zespoły metalowe. Dlatego postanowiłem przeglądnąć trochę prasy, blogów i harmonogramów klubów aby wyłuskać parę ciekawych koncertów.

 

Więcej …

 

Ankieta

Czego ma być więcej?
 

Ćwierkanie

W zakres mojej oferty wchodzą:

  • Tworzenie stron internetowych, customizacja systemów CMS - Joomla, Drupal, jPortal.
  • Tworzenie aplikacji:
    • internetowych - ASP MVC, Django, RoR
    • desktopowych - C#,WPF
    • Metro Windows 8
    • mobilnych Windows Phone 7/8

O mnie

07 - 21 - 2010

 

Jestem małym szarym programistą C#, WPF z doświadczeniem biznesowym w branży od 2009 roku. Preferuję komercyjne rozwiązania Microsoft z platformy .NET, szczególnie aplikacje webowe ASP MVC oraz mobilne Windows Phone. Jestem otwartym na niekonwencjonalne pomysły i nowe rozwiązania, to tak po krótce....

Więcej …

Szybki kontakt

Sudoł Waldemar
E-mail
GG: 2712468
Skype: Skype Me™! volo_pl
Dane firmy:
NIP: 867-214-68-43
REGON: 180889577

QR Contact

Profiles: