Home

Opublikowano: 20 lutego, 2012 Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Problemów Apple ciąg dalszy.

Ostatnimi czasy firma Apple nie wiedzie się tak dobrze jakby inwestorzy tego chcieli. Po porażka na froncie patentowym z firmami Samsung i HTC, korporacja z Cupertino próbuje swoich sił z kolejnymi ofiarami, na celowniku wylądaował tym razem Motorola oraz upadający Kodac. Niestety porażki na płaszczyźnie wojen patentowych to nie jedyny problem Apple. Po głośnych protestach o nieludzkie warunki pracy w fabrykach firmy FOXCONN głownego dostawcy układów elekronicznych i procesorów do produktów iGiganta,  postanowiono "zatrudnić" The Fair Labor Association (FLA) do zbadania sprawy i oczyszczenia się z zarzutów wyzysku. Po dobrym pierwszym wrażeniu FLA pisze, że "odnajdują mnóstwo problemów" i wkrótce opublikują szczegóły "kilku bardzo znaczących ogłoszeń", co nie brzmi tak wesoło. Zarząd spółki Foxconn deklaruje swoją chęć współpracy i wdrażanie wszystkich zasugerowanych zmian, ciekawe jak to się przełoży na rzeczywiste sytuacje w fabrykach.

Problem fabryk Foxconn to jednak nie jedyny problem Apple w Chinach. Sprzedaż czołowych produktów koncernu zpod marki iPad zostały zablowane w wielu wiekszych miastach chin, i to całkowicie legalnie. Jak się okazuje firma Apple nazwę "iPad" nie stworzyła lecz wykupiła część prawa do niej od firmy Proview Technology, sama nazwa należała do produktu zarejestrowanego w Chinach w 2000 roku. Apple w 2006 roku wykupił "część" praw, niestety jak twierdzi PT nie te dotyczące chin,  dlatego teraz produkt z USA może zostać prawnie zdjęty z sprzedaży przez dostawców. Dla apple to duży cios bo rynek azjatycki jest bardzo chłonny, i sprzedaż  urządzeń na niego stanowi dużą część tortu. Nie bez znaczenia jest również nadchodząca premiera trzeciego tabletu, który według przecieków ma ukazać się 7 Marca.

 

 

Problemów Apple ciąg dalszy.
Zaktualizowano: 11-30-1999

Nowości

12 - 04 - 2012

Jango Player in Chrome WebStore

This will be short news. Jango Player extension for Chrome Browser has been published today to official Chrome WebStore. It's completely free! I just updated it to version 1.2.1 because of changes in security and manifest file, i also made some improvements in performance. Hope you all enjoy it! Extension is right >>>HERE<<<. Feel free to leave feedback and rate :)

 

11 - 17 - 2012

Come Back ! I Update :)

Witam po długiej przerwie, jak pewnie niektórzy z was zauważyli strona przez dłuższy czas nie była aktualizowana, by ostatecznie 2 miesiące temu zniknąć całkowicie. Brak aktualizacji był spowodowany wypadkiem który mnie spotkał na drogach Ukrainy co zaowocowała 2 miesięczną niedyspozycją. Po powrocie do zdrowia ogromny nakład czasu poświęciłem na pracę magisterską i obronę. Ostatecznie pracę ukończyłem i obroniłem się, ale zakończenie studiów nie spowodowało bym odczuł wolny czas. Zaabsorbowała mnie praca, w afekcie czego założyłem własną działalności. Ostatnie zaś 3 miesiące to przepychanki z dostawcą serwera, i właścicielem domeny o prawa do niej. W tym tygodniu odzyskałem domenę i wykupiłem inny hosting, problem z głowy, przynajmniej na 2 lata :). W związku z nowym charakterem strony firmowej WSharp.pl zaktualizowałem kilka stron i dane kontaktowch. Jeśli znajdę trochę więcej czasu postaram się napisać coś więcej. Pozdrawiam :D

 

03 - 14 - 2012

Surowce energetyczne, problem dnia codziennego

Energia dziś to podstawa świata, nie głupi stwierdził „Energia rządzi światem, posiądź energie, a posiądziesz świat”. Jej konsumpcja towarzyszą nam na każdym kroku, potrzebujemy jej do włączenia komputera, przygotowania obiadu , dojechania do pracy czy ogrzania mieszkania. Trudno sobie wyobrazić życie bez niej, i dostawcy jej są tego świadomi. I chociaż ciągłe podwyżki energii oraz surowców energetycznych stały się codziennością, nikt nie wychodzi na ulice w proteście. Ale dlaczego tak szybko ceny rosną, a nie spadają prawie wcale?

Więcej …

 

03 - 12 - 2012

Metalowe lato 2012

Czasy w których każdy przyjazd gwiazdy światowego formatu do kraju nad Wisłą był ogłaszany we wszystkich mediach minął. Takie wydarzenia przeszły do porządku dziennego, co jest całkowicie zrozumiałe. Niestety przez tą codzienność czasami brakuje informacji o tym "Kto? Gdzie? Kiedy? Za ile? I dlaczego tak drogo?", szczególnie dla wykonawców "mało medialnych" jakimi są na przykład zespoły metalowe. Dlatego postanowiłem przeglądnąć trochę prasy, blogów i harmonogramów klubów aby wyłuskać parę ciekawych koncertów.

 

Więcej …

 

Ankieta

Czego ma być więcej?
 

Ćwierkanie

W zakres mojej oferty wchodzą:

  • Tworzenie stron internetowych, customizacja systemów CMS - Joomla, Drupal, jPortal.
  • Tworzenie aplikacji:
    • internetowych - ASP MVC, Django, RoR
    • desktopowych - C#,WPF
    • Metro Windows 8
    • mobilnych Windows Phone 7/8

O mnie

07 - 21 - 2010

 

Jestem małym szarym programistą C#, WPF z doświadczeniem biznesowym w branży od 2009 roku. Preferuję komercyjne rozwiązania Microsoft z platformy .NET, szczególnie aplikacje webowe ASP MVC oraz mobilne Windows Phone. Jestem otwartym na niekonwencjonalne pomysły i nowe rozwiązania, to tak po krótce....

Więcej …

Szybki kontakt

Sudoł Waldemar
E-mail
GG: 2712468
Skype: Skype Me™! volo_pl
Dane firmy:
NIP: 867-214-68-43
REGON: 180889577

QR Contact

Profiles: