Home

Opublikowano: 22 lutego, 2012 Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Doktorze tracimy Grecje! Podajcie trzeci zastrzyk.

Takimi słowami można podsumować obecną sytuację w UE. Po drugim pakiecie ratunkowym gospodarka Grecji nadal leży martwa, więc w przygotowaniu jest kolejny trzeci pakiet. Na łamach Forsal.pl ukazał się artykuł w którym dokonano porównania podobnych prób reanimacji znanych z historii. Statystyki mówią same za siebie, oba zastrzyki to 240mld euro, dodatkowe źródła to 100mld, a reakcji pacjenta brak. Są jakieś podrygi ale ciężko aby nie było skoro taka ilość pieniędzy jest pompowana w umarłego. Sęk w tym że grecja jest jak gąbka i ciągle potrzebuje więcej.

Porównując skuteczność tych działań z Planem Marshalla z 1947 roku gdzie wpompowano według obecnych wartości ok. 107 mld dolarów czyli ok. 80mld euro, pomoc dotarła do 18 krajów które stworzyły podstawy dla Unii Europejskie, nie trudno dojść do wniosków że coś idzie nie tak. Teraz te same kraje pompują kasę w Grecje, tylko że po wojnie kraje wyniszczone miały mobilizację i chęci do reform i konkretnych działań. Grecja, Portugalia i Włochy nie są tak skore do cięć, rozleniwione wygodnym nadmorskim życiem przez wieki społeczeństwo nie jest skore do pomocy, czego dobrym przykładem jest kompletnie zignorowanie próśb rządu Portugalii o przyjście do pracy w ostatni dzień karnawału, biura pozostały puste. Smytnym jest fakt że międzynarodowa pomoc dla Afryki co roku wynosiła ok. 40mld euro niby dużo ale idźmy krok dalej, przez ostanie 60 lat daje to oszałamiającą ilość 1 (słownie JEDNEGO) Euro na mieszkańca Afryki przez 60 lat, dla porównania przez ostatnie 2 lat na jednego greka przypada 30Euro. Kto tych pieniędzy potrzebuje bardziej tłusty Grek czy Umierający z głodu Nigeryjczyk?

Nasuwa się pytanie czy taka pomoc nawet jak się okaże skuteczna, czy na dłuższą metę będzie właściwa ? To mentalność i styl życia społeczeństwa umiejscowiły Grecje i Portugalię w tej sytuacji a nie innej, reformy tego nie zmienią, tylko zmiana pokoleń a tyle trwać cięcia nie będą. Według mnie nie da się uzdrowić pacjenta który niechce pomocy, prędzej czy później sytuacja się powtórzy, pozwólmy pacjentowi umrzeć w spokoju i odejść z UE. A pomocy udzielajmy tym którzy tego chcą, docenią i potrzebują.

Źródło: forsal.pl

Doktorze tracimy Grecje! Podajcie trzeci zastrzyk.
Zaktualizowano: 11-30-1999

Nowości

12 - 04 - 2012

Jango Player in Chrome WebStore

This will be short news. Jango Player extension for Chrome Browser has been published today to official Chrome WebStore. It's completely free! I just updated it to version 1.2.1 because of changes in security and manifest file, i also made some improvements in performance. Hope you all enjoy it! Extension is right >>>HERE<<<. Feel free to leave feedback and rate :)

 

11 - 17 - 2012

Come Back ! I Update :)

Witam po długiej przerwie, jak pewnie niektórzy z was zauważyli strona przez dłuższy czas nie była aktualizowana, by ostatecznie 2 miesiące temu zniknąć całkowicie. Brak aktualizacji był spowodowany wypadkiem który mnie spotkał na drogach Ukrainy co zaowocowała 2 miesięczną niedyspozycją. Po powrocie do zdrowia ogromny nakład czasu poświęciłem na pracę magisterską i obronę. Ostatecznie pracę ukończyłem i obroniłem się, ale zakończenie studiów nie spowodowało bym odczuł wolny czas. Zaabsorbowała mnie praca, w afekcie czego założyłem własną działalności. Ostatnie zaś 3 miesiące to przepychanki z dostawcą serwera, i właścicielem domeny o prawa do niej. W tym tygodniu odzyskałem domenę i wykupiłem inny hosting, problem z głowy, przynajmniej na 2 lata :). W związku z nowym charakterem strony firmowej WSharp.pl zaktualizowałem kilka stron i dane kontaktowch. Jeśli znajdę trochę więcej czasu postaram się napisać coś więcej. Pozdrawiam :D

 

03 - 14 - 2012

Surowce energetyczne, problem dnia codziennego

Energia dziś to podstawa świata, nie głupi stwierdził „Energia rządzi światem, posiądź energie, a posiądziesz świat”. Jej konsumpcja towarzyszą nam na każdym kroku, potrzebujemy jej do włączenia komputera, przygotowania obiadu , dojechania do pracy czy ogrzania mieszkania. Trudno sobie wyobrazić życie bez niej, i dostawcy jej są tego świadomi. I chociaż ciągłe podwyżki energii oraz surowców energetycznych stały się codziennością, nikt nie wychodzi na ulice w proteście. Ale dlaczego tak szybko ceny rosną, a nie spadają prawie wcale?

Więcej …

 

03 - 12 - 2012

Metalowe lato 2012

Czasy w których każdy przyjazd gwiazdy światowego formatu do kraju nad Wisłą był ogłaszany we wszystkich mediach minął. Takie wydarzenia przeszły do porządku dziennego, co jest całkowicie zrozumiałe. Niestety przez tą codzienność czasami brakuje informacji o tym "Kto? Gdzie? Kiedy? Za ile? I dlaczego tak drogo?", szczególnie dla wykonawców "mało medialnych" jakimi są na przykład zespoły metalowe. Dlatego postanowiłem przeglądnąć trochę prasy, blogów i harmonogramów klubów aby wyłuskać parę ciekawych koncertów.

 

Więcej …

 

Ankieta

Czego ma być więcej?
 

Ćwierkanie

W zakres mojej oferty wchodzą:

  • Tworzenie stron internetowych, customizacja systemów CMS - Joomla, Drupal, jPortal.
  • Tworzenie aplikacji:
    • internetowych - ASP MVC, Django, RoR
    • desktopowych - C#,WPF
    • Metro Windows 8
    • mobilnych Windows Phone 7/8

O mnie

07 - 21 - 2010

 

Jestem małym szarym programistą C#, WPF z doświadczeniem biznesowym w branży od 2009 roku. Preferuję komercyjne rozwiązania Microsoft z platformy .NET, szczególnie aplikacje webowe ASP MVC oraz mobilne Windows Phone. Jestem otwartym na niekonwencjonalne pomysły i nowe rozwiązania, to tak po krótce....

Więcej …

Szybki kontakt

Sudoł Waldemar
E-mail
GG: 2712468
Skype: Skype Me™! volo_pl
Dane firmy:
NIP: 867-214-68-43
REGON: 180889577

QR Contact

Profiles: