Home

Opublikowano: 23 lutego, 2012 Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Ainol Novo7 Aurora i Konkurencja

Chińska firma Ainol od jakiegoś czasu zasypuje rynek super tanimi tabletami o matrycach 7', wśród mnogości modeli różniących się kombinacjami układów oraz małymi detalami wyłowić można było perełkę, która wyróżniała się w zapowiedziach od całej reszty. Miałem styczność z tabletami tej marki i o dziwo muszę przyznać że wykonanie było o zgrozo na akceptowalnym poziomie, lecz przyjemność użytkowania była poniżej oczekiwań. Tablet Ainol Novo7 Aurora miał to zmienić.

Tytułowy tablet miał zostać zaprojektowany od podstaw dla systemu Android Ice Cream Sandwich 4.0, co wiązało się z zredukowanie przycisków systemowych do minimum, hardware miał w końcu komponować się z software, co dalej przekłada się w teorii na wygodę użytkowania i przyjemniejszy dla oka design. Oprócz nowego systemu Aurora miała dostać nowy procesor A10 o taktowaniu 1.2 GHz z grafiką Mali 400 i co chyba najważniejsze 7' matrycę IPS o rozdzielczości 1024x600 wszystko w cenie 130$. Na papierze wszystko super lecz lecz papier wszystko przyjmie, to jakoś wykonania, dostawy i performance zawsze była piętą Achillesową produktów z Chin, poprzedni tablet Ainola przez TheVerge został oceniony 3/10 nawet po uwzględnieniu ceny 99$ za model BOX. Jak wyszło to tym razem?

Na łamach portalu tabletowo.pl ukazała się szczegółowa recenzja, i trzeba przyznać że wyszło dobrze. Zainteresowanym radzę przeczytać całość samemu. Nie był bym sobą jeśli nie wtrąciłbym swoich 3 groszy, o ile w USA 130$ to cena bardzo atrakcyjna o tyle Europa nie posiada umowy wolnego handlu z Chinami, dlatego na produkty nałożone są dodatkowe opłaty, do czego dodajemy marże importerów i podatek od nowości w Polsce. Suma suma-rum w Polsce za Ainola Aurore przychodzi nam zapłacić ok. 750zł, na AlleDrogo można znaleźć okazję i odciąć od tej kwoty 100zł. Co do samego tabletu chciałbym zwrócić uwagę że nawet za okazyjną cenę 650zł otrzymujemy tablet pozbawiony modułu 3G i GPS z Chin, jego cena będzie szybko spadać w naszych rękach a na support raczej nie powinniśmy liczyć. Czasami warto przemyśleć sprawę dozbierać i dołożyć 400zł, można wtedy zapolować na okazję z GPS jak np. HTC Flyer za 1100zł, Dell Streak 7' za 1150zł.

Szczególnie warto zwrócić uwagę na tablet bardzo niszowy na naszym rynku jakim jest BlackBerry PlayBook, otrzymał on na dniach aktualizacje swojego autorskiego systemu do 2.0 oraz wsparcie do aplikacji z GoogleMarket, dla upartych istnieje możliwość wgrania Androida. Co do ceny, nowy można upolować za 1100zł. Warto jednak poczekać chwilę, w związku z ostatnią promocja dla developerów aplikacji na platformę BlackBerry można spodziewać się na serwisach aukcyjnych fali nowych egzemplarzy w niskich cenach. A to dlatego że za każda zmigrowaną aplikację z Android od zarejestrowanego na Android Market developera można było odebrać nowy tablet BlackBerry PlayBook kompletnie za darmo. Obserwujcie więc Allegro i szukajcie okazji :)

Źródło: tabletowo.pl

Ainol Novo7 Aurora i Konkurencja
Zaktualizowano: 02-23-2012

Nowości

12 - 04 - 2012

Jango Player in Chrome WebStore

This will be short news. Jango Player extension for Chrome Browser has been published today to official Chrome WebStore. It's completely free! I just updated it to version 1.2.1 because of changes in security and manifest file, i also made some improvements in performance. Hope you all enjoy it! Extension is right >>>HERE<<<. Feel free to leave feedback and rate :)

 

11 - 17 - 2012

Come Back ! I Update :)

Witam po długiej przerwie, jak pewnie niektórzy z was zauważyli strona przez dłuższy czas nie była aktualizowana, by ostatecznie 2 miesiące temu zniknąć całkowicie. Brak aktualizacji był spowodowany wypadkiem który mnie spotkał na drogach Ukrainy co zaowocowała 2 miesięczną niedyspozycją. Po powrocie do zdrowia ogromny nakład czasu poświęciłem na pracę magisterską i obronę. Ostatecznie pracę ukończyłem i obroniłem się, ale zakończenie studiów nie spowodowało bym odczuł wolny czas. Zaabsorbowała mnie praca, w afekcie czego założyłem własną działalności. Ostatnie zaś 3 miesiące to przepychanki z dostawcą serwera, i właścicielem domeny o prawa do niej. W tym tygodniu odzyskałem domenę i wykupiłem inny hosting, problem z głowy, przynajmniej na 2 lata :). W związku z nowym charakterem strony firmowej WSharp.pl zaktualizowałem kilka stron i dane kontaktowch. Jeśli znajdę trochę więcej czasu postaram się napisać coś więcej. Pozdrawiam :D

 

03 - 14 - 2012

Surowce energetyczne, problem dnia codziennego

Energia dziś to podstawa świata, nie głupi stwierdził „Energia rządzi światem, posiądź energie, a posiądziesz świat”. Jej konsumpcja towarzyszą nam na każdym kroku, potrzebujemy jej do włączenia komputera, przygotowania obiadu , dojechania do pracy czy ogrzania mieszkania. Trudno sobie wyobrazić życie bez niej, i dostawcy jej są tego świadomi. I chociaż ciągłe podwyżki energii oraz surowców energetycznych stały się codziennością, nikt nie wychodzi na ulice w proteście. Ale dlaczego tak szybko ceny rosną, a nie spadają prawie wcale?

Więcej …

 

03 - 12 - 2012

Metalowe lato 2012

Czasy w których każdy przyjazd gwiazdy światowego formatu do kraju nad Wisłą był ogłaszany we wszystkich mediach minął. Takie wydarzenia przeszły do porządku dziennego, co jest całkowicie zrozumiałe. Niestety przez tą codzienność czasami brakuje informacji o tym "Kto? Gdzie? Kiedy? Za ile? I dlaczego tak drogo?", szczególnie dla wykonawców "mało medialnych" jakimi są na przykład zespoły metalowe. Dlatego postanowiłem przeglądnąć trochę prasy, blogów i harmonogramów klubów aby wyłuskać parę ciekawych koncertów.

 

Więcej …

 

Ankieta

Czego ma być więcej?
 

Ćwierkanie

W zakres mojej oferty wchodzą:

  • Tworzenie stron internetowych, customizacja systemów CMS - Joomla, Drupal, jPortal.
  • Tworzenie aplikacji:
    • internetowych - ASP MVC, Django, RoR
    • desktopowych - C#,WPF
    • Metro Windows 8
    • mobilnych Windows Phone 7/8

O mnie

07 - 21 - 2010

 

Jestem małym szarym programistą C#, WPF z doświadczeniem biznesowym w branży od 2009 roku. Preferuję komercyjne rozwiązania Microsoft z platformy .NET, szczególnie aplikacje webowe ASP MVC oraz mobilne Windows Phone. Jestem otwartym na niekonwencjonalne pomysły i nowe rozwiązania, to tak po krótce....

Więcej …

Szybki kontakt

Sudoł Waldemar
E-mail
GG: 2712468
Skype: Skype Me™! volo_pl
Dane firmy:
NIP: 867-214-68-43
REGON: 180889577

QR Contact

Profiles: