Home

Opublikowano: 23 lutego, 2012 Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Jak poznać świat muzyki z innej "strony" ?

Przez ostatni rok od czasu zablokowania serwisu dynamicznego radia internetowego Pandora dla użytkowników z poza USA, zostałem zmuszony znalezienia alternatywy, szukałem długo i próbowałem wielu serwisów, Spotify za mało dynamiczne, Open.FM stały repertuar do znudzenia i  brak synchronizacji z Last.fm, last.Fm za drogie, w końcu trafiłem na GrooveShark i to był strzał w ... no ósemkę, dyche naciągnąlem sam wstyczką Like.FM synchronizującą streaming przez przeglądarke z serwisem last.fm, czsami po prostu lubię wrócić do kawałka który słuchałem wcześniej ;). Ale nie o tym chciałem napisać!

Magia takich serwisów tkwi w tym że słuchając takiego radia tworzy się pewien profil muzyczny, lubiąc lub nie lubiąc pewne utwory kształtuje się swego rodzaju charakter stacji. Radio dopasowuje kolejne puszczane utwory ze swojej puli coraz dokładniej wbijając się w nasze gusta, i nie są to tylko znane zespoły ale różne często mało znane zespoły mające tylko jedną płytę w dorobku. Podczas codziennego słuchania można natknąć się na perełki o których w inny sposób byśmy nie usłyszeli.

Oto moje top 5 perełek wyłowionych z mojej Thrash/Death metal stacji. Utwory które po nitce do kłębka pozwoliły mi odkryć cały repertuar naprawdę ciekawych zespołów.:

1. Helltrain - Rock'n'roll Devil

Co powstanie z Death Metal + Rock'n'Roll? Według zespołu Helltrain sumą lub iloczynem jest Death 'n' roll. Nuta przyciągneła mnie od razu genialnym, wyraźnym i równym wokalem, i świeżością czegoś takiego jeszcze nie słyszałem na uwagę zasługuje również ciekawy "skrzywiony" teledysk. Zespół pochodzi ze Szwecji i wydał dwie bardzo równe płyty.

 

2. Insomnium - Down With the Sun

Kolejny dobry przedstawiciel skandynawskiego melodic death metal. Atutem są wyraźiste wstawki melodyczne, bardzo dobre gitary , poprawny wokal sam zaś teledysk jest purystyczny i trzyma klimat. Zespół dorobił się pięciu płyt, ale prawdę powiedziawszy przyswoiłem ostatnie trzy. Po prostu bardzo dobry zespół, aż dziwne że wcześniej o nim nie słyszałem.

 

3. Sylosis - Empyreal

Co mnie użekło ? APPREGIOS ! Po prostu techniki gitarowe jakie używane są w utworach Sylosis są rewelacyjne, teledysk jest poprawny. Zespół pochodzi z Wielkiej Brytani i gra thrash metal. Do tej pory nagrali dwie płyty, obie w tym samym stylu, ogólnie przypomina mi on Trivium :) w obecnej thrashowej formie, może dlatego tak dobre wrażenie zrobił na mnie ten kawałek.

 

4. Atreyu - Gallows

EmoMetal tak nazywaja ten rodzaj muzyki grany przez Atreyu internauci, dla mnie to screamo lub alternatywny metal. Ten "najlżejszy" utwór z całego zestawienia nie wybija się niczym, po prostu jest lekki i posiada przyjemny dla ucha wokal i chyba to że jest takim rodzynkiem w stacji radiowej sprawiło że zainteresowałem się zespołem. O dziwo w dyskografii znajdziemy pięć albumów które na ogół charakteryzują się większym zębem, zespół przypomina mi Bullet For My Valentine, co jest raczej pozytywnym odczuciem. Niewiem co ludzie chcą od tego zespołu, naprawdę kawał dobrej muzy.

 

5. This Ending - Dead Harvest

Do obczajenia tego kawałka na youtubie skłoniły mnie tłuste riffy, melodyczne wstawki nadające epickości, a to sztuka porównywalna z nauczeniem świnie latać ;) Hardcorowy teledysk :D to pierwsze odczucie po obejrzeniu sam utwór najsłabszy ze stawki, wokal taki sobie, ale przypomina mi Amon Amarth. Bez znaczenia nie jest fakt że to kolejny death metalowy zespół z Skandynawii, chyba jestem mało obiektywny :D

 

BONUS :D

Kataklysm - Taking The World By Storm

Kawałek zaskoczył mnie głębią, riffy, obniżone stroje, przeplatające się dwa gardłowe wokale, wysoki i niski, baaaaardzo mocne brzmienie. Dlaczego więc bonus a nie zklasyfikowany utwór? A to dlatego że kiedyś obił mi się o uszy sam zespół (chyba nawet na Vivie w programie "Hell's Kitchen", to było dawno i nawet najstarsi indianie nie pamiętają tego programu :P), ale że nie używałem scroblowania na last.fm zespół poszedł w niepamięć, odkryłem zatem go na nowo przez GrooveShark i często do niego wracam. Zespół pochodzi z Kanady i jest dość stary bo gra od 1991 roku, przez te lata nagrali 10 płyt z czego ostatni dwie są majstersztykiem.

Jak poznać świat muzyki z innej
Zaktualizowano: 02-23-2012

Nowości

12 - 04 - 2012

Jango Player in Chrome WebStore

This will be short news. Jango Player extension for Chrome Browser has been published today to official Chrome WebStore. It's completely free! I just updated it to version 1.2.1 because of changes in security and manifest file, i also made some improvements in performance. Hope you all enjoy it! Extension is right >>>HERE<<<. Feel free to leave feedback and rate :)

 

11 - 17 - 2012

Come Back ! I Update :)

Witam po długiej przerwie, jak pewnie niektórzy z was zauważyli strona przez dłuższy czas nie była aktualizowana, by ostatecznie 2 miesiące temu zniknąć całkowicie. Brak aktualizacji był spowodowany wypadkiem który mnie spotkał na drogach Ukrainy co zaowocowała 2 miesięczną niedyspozycją. Po powrocie do zdrowia ogromny nakład czasu poświęciłem na pracę magisterską i obronę. Ostatecznie pracę ukończyłem i obroniłem się, ale zakończenie studiów nie spowodowało bym odczuł wolny czas. Zaabsorbowała mnie praca, w afekcie czego założyłem własną działalności. Ostatnie zaś 3 miesiące to przepychanki z dostawcą serwera, i właścicielem domeny o prawa do niej. W tym tygodniu odzyskałem domenę i wykupiłem inny hosting, problem z głowy, przynajmniej na 2 lata :). W związku z nowym charakterem strony firmowej WSharp.pl zaktualizowałem kilka stron i dane kontaktowch. Jeśli znajdę trochę więcej czasu postaram się napisać coś więcej. Pozdrawiam :D

 

03 - 14 - 2012

Surowce energetyczne, problem dnia codziennego

Energia dziś to podstawa świata, nie głupi stwierdził „Energia rządzi światem, posiądź energie, a posiądziesz świat”. Jej konsumpcja towarzyszą nam na każdym kroku, potrzebujemy jej do włączenia komputera, przygotowania obiadu , dojechania do pracy czy ogrzania mieszkania. Trudno sobie wyobrazić życie bez niej, i dostawcy jej są tego świadomi. I chociaż ciągłe podwyżki energii oraz surowców energetycznych stały się codziennością, nikt nie wychodzi na ulice w proteście. Ale dlaczego tak szybko ceny rosną, a nie spadają prawie wcale?

Więcej …

 

03 - 12 - 2012

Metalowe lato 2012

Czasy w których każdy przyjazd gwiazdy światowego formatu do kraju nad Wisłą był ogłaszany we wszystkich mediach minął. Takie wydarzenia przeszły do porządku dziennego, co jest całkowicie zrozumiałe. Niestety przez tą codzienność czasami brakuje informacji o tym "Kto? Gdzie? Kiedy? Za ile? I dlaczego tak drogo?", szczególnie dla wykonawców "mało medialnych" jakimi są na przykład zespoły metalowe. Dlatego postanowiłem przeglądnąć trochę prasy, blogów i harmonogramów klubów aby wyłuskać parę ciekawych koncertów.

 

Więcej …

 

Ankieta

Czego ma być więcej?
 

Ćwierkanie

W zakres mojej oferty wchodzą:

  • Tworzenie stron internetowych, customizacja systemów CMS - Joomla, Drupal, jPortal.
  • Tworzenie aplikacji:
    • internetowych - ASP MVC, Django, RoR
    • desktopowych - C#,WPF
    • Metro Windows 8
    • mobilnych Windows Phone 7/8

O mnie

07 - 21 - 2010

 

Jestem małym szarym programistą C#, WPF z doświadczeniem biznesowym w branży od 2009 roku. Preferuję komercyjne rozwiązania Microsoft z platformy .NET, szczególnie aplikacje webowe ASP MVC oraz mobilne Windows Phone. Jestem otwartym na niekonwencjonalne pomysły i nowe rozwiązania, to tak po krótce....

Więcej …

Szybki kontakt

Sudoł Waldemar
E-mail
GG: 2712468
Skype: Skype Me™! volo_pl
Dane firmy:
NIP: 867-214-68-43
REGON: 180889577

QR Contact

Profiles: