Home

Opublikowano: 24 lutego, 2012 Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

ACTA źródłem oświecenia w XXI wieku.

Wydawać by się mogło że wśród nowości publikowanych na łamach tej strony brakuje wpisów o ACTA ale to zabieg celowy. Nie chciałem komentować podejmować tego tematu i całego "burdlu" wokół niego, bo i tak tego było wystarczająco dużo wszędzie, a sprawa zmieniała się z godziny na godzinę. Dziś sprawa już ostygła, widać wyraźnie wygranych i tych co zbiorą gorzki plon swoich decyzji, więc można pokusić się o parę słów podsumowania. Ten wpis piszę nie dlatego że teraz "jest bezpieczniej", bo dla sprawy aktywnie działałem jeszcze dużo przed trafieniem jej do (tego bloga jeszcze nie było). Po prostu od momentu upublicznienia całości nie była to już spraw dla internautów, instytucje przejęły pałeczkę, można było tylko obserwować. I co z tego wyszło ?

Wydawać się by mogło że "Oświecenie" to pojęcie historyczne. Nic bardziej mylnego, no bo jak inaczej można określić postawę i działania rządów w sprawie ACTA? Nie tak dawno byliśmy karmieni informacjami jak to lud jest bezczelny upominając się o swoje prawa, jak to terroryzujemy biedny rząd, jak to biedni są arty... a nie sorki to wydawcy są biedni. Oczywiście rządy krajów pewne swoich racji stały nieugięte i silne, broniąc uciśnione korporacje i ich wielki, cichy plan obronny przed złą wolnością.

Niestety bańka pękła, mleko się wylało, ACTA ujrzała światło dzienne, ludzie wyszli na ulice a oczy świata i specjalistów zwróciły się na protestujących, chwilowa myśl "Może ten motłoch przed komputerami rzeczywiście ma racje?" wystarczyła. Faktem jest że internauci patrzyli na całą sprawę w skali swojego podwórka, nie zauważając innych poważniejszych konsekwencji, ale czy to ważne? To zwycięzcy zapisują karty historii, a nimi są ewidentnie internauci.

Tak! To co się wydarzyło osobiście uważam to za ogromne zwycięstwo. Ratyfikacja mogła wpłynąć nie tylko na Internet ale przede wszystkim na patenty w skali globalnej, a oto prosty szybki przykład. Na wydobycie gazu łupkowego patent ma tylko USA, co z tego że Polska ma złoża jak nie może wydobywać bo nie ma patentu i pozamiatane, trzeba płacić temu co ma patent.

Wracając do tematu, protesty o skali masowej przetoczyły się po całym świecenie no i ratyfikacje wstrzymano lub cofnięto. Premier Polski aby zachować twarz zmienił podejście o 180 stopni, lecz już za późno Donaldzie, nie zapomnimy. Nasz premier to nie jedyny polityk którego postawa polityczna zmienia proporcjonalnie do kierunku wiatru. Komisarz ds. handlu Karel de Gucht nie tak dawno wieszczył same korzyści z ratyfikacji, lecz ostatnio złożył pismo o odesłaniu porozumienia do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Wątpliwa zgodność ACTA z prawem Unii Europejskiej została wzięta pod lupę, szczególnie odnosząc się do praw podstawowych i wolności słowa nadużycia znane są nie od dziś. W przeciwieństwie do tendencji zza wielkiej wody, Europejski Trybunał Sprawiedliwości znany jest z niechęci do zawężania praw obywatelskich. Pewne jest że komuś się oberwie, kto będzie kozłem ofiarnym, zobaczymy. Grunt że internauci utarli nosa korporacją i w końcu coś wskórali, można nieco pewniej popatrzyć w przyszłość.

ACTA źródłem oświecenia w XXI wieku.
Zaktualizowano: 02-24-2012

Nowości

12 - 04 - 2012

Jango Player in Chrome WebStore

This will be short news. Jango Player extension for Chrome Browser has been published today to official Chrome WebStore. It's completely free! I just updated it to version 1.2.1 because of changes in security and manifest file, i also made some improvements in performance. Hope you all enjoy it! Extension is right >>>HERE<<<. Feel free to leave feedback and rate :)

 

11 - 17 - 2012

Come Back ! I Update :)

Witam po długiej przerwie, jak pewnie niektórzy z was zauważyli strona przez dłuższy czas nie była aktualizowana, by ostatecznie 2 miesiące temu zniknąć całkowicie. Brak aktualizacji był spowodowany wypadkiem który mnie spotkał na drogach Ukrainy co zaowocowała 2 miesięczną niedyspozycją. Po powrocie do zdrowia ogromny nakład czasu poświęciłem na pracę magisterską i obronę. Ostatecznie pracę ukończyłem i obroniłem się, ale zakończenie studiów nie spowodowało bym odczuł wolny czas. Zaabsorbowała mnie praca, w afekcie czego założyłem własną działalności. Ostatnie zaś 3 miesiące to przepychanki z dostawcą serwera, i właścicielem domeny o prawa do niej. W tym tygodniu odzyskałem domenę i wykupiłem inny hosting, problem z głowy, przynajmniej na 2 lata :). W związku z nowym charakterem strony firmowej WSharp.pl zaktualizowałem kilka stron i dane kontaktowch. Jeśli znajdę trochę więcej czasu postaram się napisać coś więcej. Pozdrawiam :D

 

03 - 14 - 2012

Surowce energetyczne, problem dnia codziennego

Energia dziś to podstawa świata, nie głupi stwierdził „Energia rządzi światem, posiądź energie, a posiądziesz świat”. Jej konsumpcja towarzyszą nam na każdym kroku, potrzebujemy jej do włączenia komputera, przygotowania obiadu , dojechania do pracy czy ogrzania mieszkania. Trudno sobie wyobrazić życie bez niej, i dostawcy jej są tego świadomi. I chociaż ciągłe podwyżki energii oraz surowców energetycznych stały się codziennością, nikt nie wychodzi na ulice w proteście. Ale dlaczego tak szybko ceny rosną, a nie spadają prawie wcale?

Więcej …

 

03 - 12 - 2012

Metalowe lato 2012

Czasy w których każdy przyjazd gwiazdy światowego formatu do kraju nad Wisłą był ogłaszany we wszystkich mediach minął. Takie wydarzenia przeszły do porządku dziennego, co jest całkowicie zrozumiałe. Niestety przez tą codzienność czasami brakuje informacji o tym "Kto? Gdzie? Kiedy? Za ile? I dlaczego tak drogo?", szczególnie dla wykonawców "mało medialnych" jakimi są na przykład zespoły metalowe. Dlatego postanowiłem przeglądnąć trochę prasy, blogów i harmonogramów klubów aby wyłuskać parę ciekawych koncertów.

 

Więcej …

 

Ankieta

Czego ma być więcej?
 

Ćwierkanie

W zakres mojej oferty wchodzą:

  • Tworzenie stron internetowych, customizacja systemów CMS - Joomla, Drupal, jPortal.
  • Tworzenie aplikacji:
    • internetowych - ASP MVC, Django, RoR
    • desktopowych - C#,WPF
    • Metro Windows 8
    • mobilnych Windows Phone 7/8

O mnie

07 - 21 - 2010

 

Jestem małym szarym programistą C#, WPF z doświadczeniem biznesowym w branży od 2009 roku. Preferuję komercyjne rozwiązania Microsoft z platformy .NET, szczególnie aplikacje webowe ASP MVC oraz mobilne Windows Phone. Jestem otwartym na niekonwencjonalne pomysły i nowe rozwiązania, to tak po krótce....

Więcej …

Szybki kontakt

Sudoł Waldemar
E-mail
GG: 2712468
Skype: Skype Me™! volo_pl
Dane firmy:
NIP: 867-214-68-43
REGON: 180889577

QR Contact

Profiles: