Home

Opublikowano: 28 lutego, 2012 Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Trendy w rozwiązaniach. MWC 2012 dzień pierwszy.

Targi Mobile World Congress 2012 w Barcelonie rozpoczęły się wczoraj. Jak się można domyśleć do tej pory zaprezentowano wiele telefonów i tabletów. Pierwszy dzień nie przeniósł jednak rewolucji, w głównej mierze dlatego że w tym roku panuje dziwna tendencja ogłaszania nowinek na dzień przed targami jak to zrobił Samsung czy HTC. Zauważyć się dało pewne trendy w urządzeniach. Oczywiście mnóstwo telefonów wpisujących się w schematy smartfonów średniej klasy opartych na ARM A9, lecz to wszystko już było. Podobnie sprawa się ma w sprawie tabletów, tutaj dominują tablety 7 i 10 cali o standardowych rozdzielczościach i procesorach również w tej samej architekturze, ogólnie nuda. Nawet Samsung wraz ze swoimi tabletami Galaxy Tab 2 w wersji 7' i 10' nie zaskoczył, bo jedyna warta wspomnienia nowością w powyższych modelach jest system Android 4 i obsługa rysika, może prezentacja Galaxy Note w wersji 10' przyniesie coś nowego. Sadzę żę Samsung trzyma asa w rękawie w odpowiedzi na produkt Apple, i  zaprezentuje coś ciekawego dopiero na przełomie II i III kwartału.

Oprócz masy "przeciętniaków" na platformę z robocikiem, zaprezentowano parę naprawdę ciekawych modeli. Moją uwagę przykuł szczególnie model od HTC  o nazwie One X, sam fakt wydania flagowego telefonu odstającego od armii klonów z pod marki HTC dziwi. A uderzenie w najwyższą półkę wydaje się naprawdę silne i sensowne producent z Korei ostatnimi czasy idąc w masówkę opartą na dobrej marce poprzednich flagowych modeli podupadł i wyczerpał limit zaufania, odbudowanie wizerunku wydaje się słuszne jeśli zostanie on podtrzymany, rynek nie wybacza błędów. O samym telefonie można pisać wiele. Posiadać będzie matrycę Super LCD o rozdzielczości 1280x720 wzmocnioną Gorilla Glass, 32GB pamięci + 25GB w usłudze DropBox, do tego komunikacja LTE i akumulator 1800mAh, całość działa na procesorze Nvidia Tegra 3 pod Androidem 4. HTC postanowił wyposażyć smartfon w system Beats Audio, i dopracować kamerę która ma być przełomowa, przynajmniej dla HTC. To raczej dobry kierunek, przecież nie chodzi o kolejne cyfry w modelach ale użytkowość telefonów, dobre Audio i telefon na pewno tu pomogą.

HTC One X to nie jedyny telefon z Tegrą 3, podobne lecz mniej "rewolucyjne" telefony zaprezentowało ZTE, Huawei oraz Fujitsu. Wielordzeniowe procesory Nvidii jednak nie koniecznie muszą stać się sukcesem, ich prądożerność pod obciążeniem jest kulą u nogi, szczególnie ciążącą smartfonom. A nadchodzą mroczne czasy, na stoisku Texas Instruments można było zobaczyć pierwszy produkt z procesorem TI Omap piątej generacji oparty na architekturze A15, jak wynika z testów ten dwu rdzeniowy procesor niekiedy dubluje Tegre 3 w benchmarkach, a zużycie pod obciążeniem jest trzymane w większych ryzach. Magia tkwi w chipie o niskim zegarze do grafiki 2D używanym np. do przy renderowaniu WWW. Oprócz TI na horyzoncie widać Samsunga z nowym Exynos oraz Broadcom ze swoim SoC, może być ciekawie.

Ostatnią grupową nowinką dotyczącą Androida są telefony zaprezentowane przez Orange i Lava. Co w nich nowego oprócz mało znanych producentów? Otóż ich serce to stuprocentowy x86 od Intela. W Orange Santa Clara z częstotliwością 1,6 GHz bije Intel Atom Z2460 a ubrany jest w Androida 4 co jest jedną z ważniejszych różnic względem Lava Xolo X900, gdzie domyślnie jest Android 2.3, co gorsze producent nie zapewnia aktualizacji do ICS.

Dla szarych wyjadaczy chleba mam również dobrą wiadomość. Na stoiskach ZTE i Nokii można było zobaczyć budżetowa telefony wyposażone w system z Redmond. Budżetowe nie bez powodu bo okrojone na sprzęcie. Telefony pojawiają się w związku z wersją Windows Phone 7.5 o nazwie kodowej Tango która ma zmniejszyć wymagania sprzętowe co do urządzeń pod nim działających. Większość smartfonów na rynku to tzw. zetafony. Tanie, słabe ale produkowane dla mas, to szansa na zaistnienie dla WP7 po umiarkowanej sprzedaży modeli Lumia 710 i Lumia 800.

No trochę się rozpisałem, może tekst przydługi, ale ciężko ogarnąć tak wielkie wydarzenie w jednym wpisie, dlatego przygotowuje kolejny dotyczący nowinek wprost z targów.

Trendy w rozwiązaniach. MWC 2012 dzień pierwszy.
Zaktualizowano: 02-28-2012

Nowości

12 - 04 - 2012

Jango Player in Chrome WebStore

This will be short news. Jango Player extension for Chrome Browser has been published today to official Chrome WebStore. It's completely free! I just updated it to version 1.2.1 because of changes in security and manifest file, i also made some improvements in performance. Hope you all enjoy it! Extension is right >>>HERE<<<. Feel free to leave feedback and rate :)

 

11 - 17 - 2012

Come Back ! I Update :)

Witam po długiej przerwie, jak pewnie niektórzy z was zauważyli strona przez dłuższy czas nie była aktualizowana, by ostatecznie 2 miesiące temu zniknąć całkowicie. Brak aktualizacji był spowodowany wypadkiem który mnie spotkał na drogach Ukrainy co zaowocowała 2 miesięczną niedyspozycją. Po powrocie do zdrowia ogromny nakład czasu poświęciłem na pracę magisterską i obronę. Ostatecznie pracę ukończyłem i obroniłem się, ale zakończenie studiów nie spowodowało bym odczuł wolny czas. Zaabsorbowała mnie praca, w afekcie czego założyłem własną działalności. Ostatnie zaś 3 miesiące to przepychanki z dostawcą serwera, i właścicielem domeny o prawa do niej. W tym tygodniu odzyskałem domenę i wykupiłem inny hosting, problem z głowy, przynajmniej na 2 lata :). W związku z nowym charakterem strony firmowej WSharp.pl zaktualizowałem kilka stron i dane kontaktowch. Jeśli znajdę trochę więcej czasu postaram się napisać coś więcej. Pozdrawiam :D

 

03 - 14 - 2012

Surowce energetyczne, problem dnia codziennego

Energia dziś to podstawa świata, nie głupi stwierdził „Energia rządzi światem, posiądź energie, a posiądziesz świat”. Jej konsumpcja towarzyszą nam na każdym kroku, potrzebujemy jej do włączenia komputera, przygotowania obiadu , dojechania do pracy czy ogrzania mieszkania. Trudno sobie wyobrazić życie bez niej, i dostawcy jej są tego świadomi. I chociaż ciągłe podwyżki energii oraz surowców energetycznych stały się codziennością, nikt nie wychodzi na ulice w proteście. Ale dlaczego tak szybko ceny rosną, a nie spadają prawie wcale?

Więcej …

 

03 - 12 - 2012

Metalowe lato 2012

Czasy w których każdy przyjazd gwiazdy światowego formatu do kraju nad Wisłą był ogłaszany we wszystkich mediach minął. Takie wydarzenia przeszły do porządku dziennego, co jest całkowicie zrozumiałe. Niestety przez tą codzienność czasami brakuje informacji o tym "Kto? Gdzie? Kiedy? Za ile? I dlaczego tak drogo?", szczególnie dla wykonawców "mało medialnych" jakimi są na przykład zespoły metalowe. Dlatego postanowiłem przeglądnąć trochę prasy, blogów i harmonogramów klubów aby wyłuskać parę ciekawych koncertów.

 

Więcej …

 

Ankieta

Czego ma być więcej?
 

Ćwierkanie

W zakres mojej oferty wchodzą:

  • Tworzenie stron internetowych, customizacja systemów CMS - Joomla, Drupal, jPortal.
  • Tworzenie aplikacji:
    • internetowych - ASP MVC, Django, RoR
    • desktopowych - C#,WPF
    • Metro Windows 8
    • mobilnych Windows Phone 7/8

O mnie

07 - 21 - 2010

 

Jestem małym szarym programistą C#, WPF z doświadczeniem biznesowym w branży od 2009 roku. Preferuję komercyjne rozwiązania Microsoft z platformy .NET, szczególnie aplikacje webowe ASP MVC oraz mobilne Windows Phone. Jestem otwartym na niekonwencjonalne pomysły i nowe rozwiązania, to tak po krótce....

Więcej …

Szybki kontakt

Sudoł Waldemar
E-mail
GG: 2712468
Skype: Skype Me™! volo_pl
Dane firmy:
NIP: 867-214-68-43
REGON: 180889577

QR Contact

Profiles: