Home

Opublikowano: 08 marca, 2012 Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Tabletowych nowości ciąg dalszy

 

Kolejna garść wiadomości ze świata tabletów. O czym to tym razem będzie ? No mianowicie o nowościach z targów CeBit 2012 w Hannoverze m.in o tanich tabletach z Chin, urządzeniu z PixelQi i kolosie od Toshiby. Oczywiście nie może zabraknąć wzmianki o iPad 3 a właściwie new iPad którego prezentacja odbyła się dziś w nocy.

Najwięcej nowości pochodzi z Hanoweru gdzie odbywają się od 6-10 marca targi CeBit, mimo że nie jest to wydarzenie dedykowany dla urządzeń typu Tablet, wystawcy wyciągnęli parę rodzynków nie zaprezentowanych nawet na MWC które tego typu urządzeniom było dedykowane. Szczególnie ciekawe wydaje się stanowisko nieznanego producenta z Chin o nazwie Viota, ów producent zaprezentował dwa bardzo ciekawe tablety M700 i M970 w oszałamiającej cenie.

 

Pierwszy z nich to typowy przeciętniak wyposażony w 7calowy wyświetlacz, CPU BoxChip A10 o częstotliwości 1,5GHz, GPU Mali 400, 512 lub 1024 MB Ram oraz 4GB pamięci wewnętrznej rozszerzalnej przez slot SD. Ciekawostką jest zastosowanie systemu operacyjnego Android 4.0 i dwóch relatywnie dobrych kamer , przedniej o rozdzielczości 2MP i tylnej 5MP. Najbardziej jednak szokuje cena, 100$ bo tyle przyjdzie zapłacić w Chinach i USA za tablet wydaje się bardzo atrakcyjna.

Drugi tablet na pierwszy rzut oka jest kopią iPad'a 2. Oprócz wyglądu dzieli on matrycę, M970 posiada ekran w technologii IPS o przekątnej 9,7 cala i rozdzielczości 1024x768, dodatkowo wyposażony został w baterię o pojemności 6000mAh i złącza microUsb i microHdmi. Resztę podzespołów dzieli z młodszym bratem z Chin, chodzą również słuchy o 3G lecz nie potwierdzone. Viota każe sobie płacić zaledwie 20$ więcej za to wszystko, czyli 120$ w co aż ciężko uwierzyć, ale jeśli Ainolowi się udało to kto wie.

Oba tablety zostały zaprezentowane we wczesnych wersjach, wręcz zdjęto je z biurek projektantów, przez co parę braków było widocznych gołym okiem, jak zniekształcenia matrycy czy brak elementów obudowy. Mimo to dziennikarze Engadget po kontakcie z urządzeniami odnieśli pozytywne wrażenie. Jakość wykonania była dobra a urządzenie reagowało poprawnie na dotyk, co wróży całkiem dobrze. Niestety wnioskując po zastosowaniu chipu A10 próżno będzie nam szukać w urządzeniach modułu GPS a szkoda.

Na tych samych targach firma Joyplus zaprezentowała tablet M10QP, w środku znajdziemy CPU Cortex-A8, 512MB Ram, 4GB pamięci wewnętrznej oraz system Android 2.3.5. Lecz nie to jest ważne, urządzenie które zaprezentowano było okrojoną próbką inżynierską, jego głównym zadanie było zaprezentowanie ekranu PixelQi w praktyce, dla przypomnienia dodam że taki ekran charakteryzuje się dwoma trybami pracy, zwykłym LCD z podświetleniem oraz trybem bez podświetlenie gdzie mimo jego braku obraz nadal jest wyświetlany co pozwala na korzystanie z ekranu w pełnym świetle. Efektem trybu bez podświetlenia jest dłuższa praca na baterii, ale też zmniejszona paleta barw. Urządzenie przełącza się pomiędzy trybami za pomocą zewnętrznego przycisku natychmiastowo, i mimo połyskliwego wykończenia matrycy jest w pełni czytelne w słońcu czego nie omieszkali sprawdzić dziennikarze. Ceny urządzenia niestety nie znamy, wersja prezentowana nie posiadała dodatkowych modułów jak kamera czy 3G, lecz zapewniano że na te i inne w produkcie końcowym znajdzie się miejsce.

Przenosimy się do Wielkiej Brytanii gdzie na targach Toshiba 2012 zaprezentowano urządzenie co najmniej oryginalne. "Kolos" bo tak można nazwać prototyp którym po raz wtóry chwali się Toshiba, odróżnia się przede wszystkim wielkością matrycy. Ekran 13,3cala jest największym zastosowanym do tej pory w tablecie. Prototyp pracował na procesorze Tegra 3 i posiadała dwie kamery, wyjście HDMI, port USB oraz slot karty SD. Mimo że całość wyglądała smukło nie ma się co oszukiwać, na wagę poniżej 1kg nie ma co liczyć. Osobiście nie widzę zastosowania w/w urządzenia, i raczej na prototypie się skończy, a słuch zaginie do kolejnych targów.

No i ostatni akapit poświecę Apple i wielkiemu dniu jakim był 7 Marca. Odbyło się to jak zawsze, długie kolejki pod sklepami, wielkimi brawami i zachwytami "uch!" "ach!". Większość przewidywań się sprawdziła, nowy iPad od iPad 2 różni się matrycą Retina o rozdzielczości 2048 x 1536, CPU zastosowany to dwu rdzeniowy A5X, lecz zastosowane GPU masz już 4 rdzenie, dodano lepsze kamery 2MP przednią i 5MP tylną (znaną z iPhone 4s) oraz moduł 4G LTE. iOS dostał aktualizację do 5.1 w tym Siri. Bateria również uległa zwiększeniu lecz jest to raczej ewolucja a nie jak planowano rewolucja. New iPad jest wyraźnym odświeżeniem dobrze nam znanego iPad'a2, dlatego pewnie jego cena jest równa cenie dwójki z przed premiery. Za model 16GB WIFI przyjdzie nam zapłacić 399$ a za wersje z LTE 629$. Wszystkie modele poprzedniej generacji potaniały o 100$, co jest trochę małą kwotą patrząc na ilość zmian w nowszym bracie, spodziewałem się cen od 350$, czas zacząć obserwować serwisy aukcyjne. Ahh bym zapomniał, oprócz new iPad’a na konferencji zaprezentowano Apple TV w nowej wersji, główna zmiana dotyczy obsługi mediów w rozdzielczości 1080p, reszta prawie bez zmian, w tym cena 99$. To chyba tyle, więcej grzechów nie pamiętam, jak sobie przypomnę to opisze w przyszłych wpisach. CZUS !

 

Tabletowych nowości ciąg dalszy
Zaktualizowano: 03-08-2012

Nowości

12 - 04 - 2012

Jango Player in Chrome WebStore

This will be short news. Jango Player extension for Chrome Browser has been published today to official Chrome WebStore. It's completely free! I just updated it to version 1.2.1 because of changes in security and manifest file, i also made some improvements in performance. Hope you all enjoy it! Extension is right >>>HERE<<<. Feel free to leave feedback and rate :)

 

11 - 17 - 2012

Come Back ! I Update :)

Witam po długiej przerwie, jak pewnie niektórzy z was zauważyli strona przez dłuższy czas nie była aktualizowana, by ostatecznie 2 miesiące temu zniknąć całkowicie. Brak aktualizacji był spowodowany wypadkiem który mnie spotkał na drogach Ukrainy co zaowocowała 2 miesięczną niedyspozycją. Po powrocie do zdrowia ogromny nakład czasu poświęciłem na pracę magisterską i obronę. Ostatecznie pracę ukończyłem i obroniłem się, ale zakończenie studiów nie spowodowało bym odczuł wolny czas. Zaabsorbowała mnie praca, w afekcie czego założyłem własną działalności. Ostatnie zaś 3 miesiące to przepychanki z dostawcą serwera, i właścicielem domeny o prawa do niej. W tym tygodniu odzyskałem domenę i wykupiłem inny hosting, problem z głowy, przynajmniej na 2 lata :). W związku z nowym charakterem strony firmowej WSharp.pl zaktualizowałem kilka stron i dane kontaktowch. Jeśli znajdę trochę więcej czasu postaram się napisać coś więcej. Pozdrawiam :D

 

03 - 14 - 2012

Surowce energetyczne, problem dnia codziennego

Energia dziś to podstawa świata, nie głupi stwierdził „Energia rządzi światem, posiądź energie, a posiądziesz świat”. Jej konsumpcja towarzyszą nam na każdym kroku, potrzebujemy jej do włączenia komputera, przygotowania obiadu , dojechania do pracy czy ogrzania mieszkania. Trudno sobie wyobrazić życie bez niej, i dostawcy jej są tego świadomi. I chociaż ciągłe podwyżki energii oraz surowców energetycznych stały się codziennością, nikt nie wychodzi na ulice w proteście. Ale dlaczego tak szybko ceny rosną, a nie spadają prawie wcale?

Więcej …

 

03 - 12 - 2012

Metalowe lato 2012

Czasy w których każdy przyjazd gwiazdy światowego formatu do kraju nad Wisłą był ogłaszany we wszystkich mediach minął. Takie wydarzenia przeszły do porządku dziennego, co jest całkowicie zrozumiałe. Niestety przez tą codzienność czasami brakuje informacji o tym "Kto? Gdzie? Kiedy? Za ile? I dlaczego tak drogo?", szczególnie dla wykonawców "mało medialnych" jakimi są na przykład zespoły metalowe. Dlatego postanowiłem przeglądnąć trochę prasy, blogów i harmonogramów klubów aby wyłuskać parę ciekawych koncertów.

 

Więcej …

 

Ankieta

Czego ma być więcej?
 

Ćwierkanie

W zakres mojej oferty wchodzą:

  • Tworzenie stron internetowych, customizacja systemów CMS - Joomla, Drupal, jPortal.
  • Tworzenie aplikacji:
    • internetowych - ASP MVC, Django, RoR
    • desktopowych - C#,WPF
    • Metro Windows 8
    • mobilnych Windows Phone 7/8

O mnie

07 - 21 - 2010

 

Jestem małym szarym programistą C#, WPF z doświadczeniem biznesowym w branży od 2009 roku. Preferuję komercyjne rozwiązania Microsoft z platformy .NET, szczególnie aplikacje webowe ASP MVC oraz mobilne Windows Phone. Jestem otwartym na niekonwencjonalne pomysły i nowe rozwiązania, to tak po krótce....

Więcej …

Szybki kontakt

Sudoł Waldemar
E-mail
GG: 2712468
Skype: Skype Me™! volo_pl
Dane firmy:
NIP: 867-214-68-43
REGON: 180889577

QR Contact

Profiles: