Home

Opublikowano: 12 marca, 2012 Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Metalowe lato 2012

Czasy w których każdy przyjazd gwiazdy światowego formatu do kraju nad Wisłą był ogłaszany we wszystkich mediach minął. Takie wydarzenia przeszły do porządku dziennego, co jest całkowicie zrozumiałe. Niestety przez tą codzienność czasami brakuje informacji o tym "Kto? Gdzie? Kiedy? Za ile? I dlaczego tak drogo?", szczególnie dla wykonawców "mało medialnych" jakimi są na przykład zespoły metalowe. Dlatego postanowiłem przeglądnąć trochę prasy, blogów i harmonogramów klubów aby wyłuskać parę ciekawych koncertów.

 

Pierwsze wydarzenie które opisze to Thanks Jimi Festival który w tym roku wypada na pierwszy dzień maja i odbędzie tradycyjnie na rynku we Wrocławiu. Jest to tak naprawdę próba bicia rekordu Guinnessa na największą ilość gitar grających w tym samym czasie. Temu wydarzeniu towarzyszą również koncerty, w tym roku razem z nami zagrają zespół Europe oraz Marcus Miller, koncerty odbędą się dzień po biciu rekordu na Wyspie Słodowej. Rok temu było nas 5601, w tym roku może się uda pobić rekord, przybywajcie !

Okazuje się że lato 2012 będzie bardzo udane dla fanów ostrych brzmień. I tak oto już 10 Maja na Warszawskim lotnisku Bemowo odbędzie się festiwal SoniSphere gdzie pierwsze skrzypce zagra Metallica z repertuarem "Black Album" a jako suport zagrają Machine Head, Black Label Society, Gojira oraz paru polskich wykonawców. Bilety dostępne są na LiveNation w cenach 209zł(Płyta), 308zł(Trybuny/GoldenCircle), 748zł(VIP).

Dla tych z mniejszym portfelem (czyt. Studentów) w pierwsze 3 dni czerwca na odbędą się w Warszawie Ursynalia. Zagrają obok rodzimych wykonawców takie gwiazdy jak Slayer, Nightwish, Mastodon czy Limp Bizkit. Cena ? Prawie darmo, za trzy dniowy karnet dla studentów SGGW 39zł, dla pozostałych z legitymacją studencką 79zł, zwykłe zaś 109zł. Wszystkie dostępne w sieciach TickePro, Media Markt, Saturn i Empik.

Czerwiec również będzie obfity w koncerty typu Tour. I tak piątego czerwca w Krakowskim klubie Studio zagra gwiazda metalu zza wielkiej wody Lamb Of God. Bilety w cenie 85zł (przedsprzedaż) dostępne na www.blackcomp.pl lub sieci TicketPro, w dniu koncertu oczywiście drożej bo 99zł.

W Poznańskim klubie Eskulap 13 czerwca (dobrze że nie piątek) zagra Trivium, to powrót do Polski po udanym koncercie w Warszawie zeszłego roku, podobnie jak wtedy zespół będzie promował płytę "In Waves", bilety w cenie 85zł kupicie na TicketPro lub w klubie w dniu koncertu za 95zł.

Ciekawą inicjatywą jest seria koncertów z cyklu Rock In Summer 2012 organizowana przez agencje artystyczną GO AHEAD. W ramach tego wydarzenia w parku Sowińskim w Warszawie, odbędzie się parę koncertów rodzimych wykonawców, jak również zagrają gwiazdy światowej sławy. 20 czerwca  zagra Rise Against, ceny oczywiście w przedsprzedaży na TicketPro w cenie 120 zł lub w dniu koncertu za 130zł.

Wracamy znów do Krakowa do klubu Studio gdzie 26 czerwca zagrają na wspólnym koncercie zespoły Children Of Bodoom oraz Cannibal Corpse. Połączenie dość specyficzne, ale kto tam będzie marudził jeśli bilety są w atrakcyjnych cenach 110zł w przedsprzedaży na TicketPro, a w dniu koncertu 130zł.

W miesiącu Lipcu, niestety będzie ubogo jeśli chodzi o ilość wydarzeń, bo z koncertów które uważam za warte wspomnienia w tym artykule jest tylko jeden. 14 Lipca w Warszawskiej stodole  po raz kolejny zagra Marilyn Manson, niestety tanio nie będzie. Bilety w wysokiej cenie 187zł dostępne na TicketPro i LiveNation nie dziwią, ten artysta rzadko odwiedza nasz kraj, dlatego bilety i tak się szybko rozejdą.

No i mamy Sierpień a w raz z początkiem tego miesiąca mamy naszą polską dumę festiwalową, Przystanek WoodStock 2012. Podczas 3 dni między drugim a czwartym sierpnia w Kostrzynie nad Odrą zagrają najlepsze polskie kapele, oraz zagraniczni goście. Wśród nich w tym roku będzie Machine Head, Ministry oraz Sabaton (osobiście to mógłby ich nie być, nie przepadam za nimi). Cena również jest atrakcyjna, bo wstęp jest całkowicie za frajoszke! Ja będę tam na pewno :)

7 sierpnia w warszawskim klubie progresja zagra Amon Amarth. Koncert odbędzie się w ramach obchodów 20lecia istnienia kapeli. W związku z czym wikingowie mają przygotować specjalny dwugodzinny set specjalnie dla nas. Warto wspomnieć że Polska publika szczególnie przypadła do gustu Szwedom. Bilety w przedsprzedaży nabyć można za 85zł zaś w dniu koncertu za 99zł.

Również w Warszawie na jeden z koncertów Rock In Summer po ponad rocznej nieobecności w Polsce zagra zespół KoRn. Promujący nowy krążek "The Path of Totality" koncert ma być utrzymany w nowym stylu tzn. połączeniu hard rocka i dubstepu. Dla fanów "starego" Korn'a to jak i cała nowa płyta to mocny cios, niestety bez Head'a i Silveri to nigdy nie będzie ten sam zespół. Mimo wszystko warto wspomnieć o tym wydarzeniu.

Na koniec dodam coś nie do końca wpisującego się w szablon tego artykułu, lecz ze względu na to że festiwal odbędzie się u naszych południowych sąsiadów. Brutal Assault 2012 to trzydniowa impreza odbywająca się w Czeskiej miejscowości Jaromer, w twierdzy Josefov. Co rok zjeżdżają się tam fani muzyki metalowej z całego świata. Tego roku zagrają m. in. Machine Head, Immortal, Ministry, Dimmu Borgir, Amon Amarth, Moonspell, Hatebreed, Norther, Insomnium. Nie tylko lokacja i zespoły są ciekawe, karnet 3dniowy to wydatek zaledwie 1450CZK czyli ok. 250zł w przedsprzedaży poprzez stronę festiwalową, na miejscu taka przyjemność to koszt 1800CZK (310zł).

No to by było na tyle, dobiliśmy do końca letniego sezonu koncertowego, tak więc kończę ten mini skrót wydarzeń. Fani ostrej muzyki tego roku na nudę nie mogą narzekać, oprócz koncertów zespołów z naszego podwórka coraz częściej na sceny witają zagraniczne gwiazdy. Co prawda nie koniecznie po naszych cenach lecz na pewno korzystniej niż za granicą. Tak więc do zobaczenia gdzieś w tłumie pod sceną :)

Metalowe lato 2012
Zaktualizowano: 03-12-2012

Nowości

12 - 04 - 2012

Jango Player in Chrome WebStore

This will be short news. Jango Player extension for Chrome Browser has been published today to official Chrome WebStore. It's completely free! I just updated it to version 1.2.1 because of changes in security and manifest file, i also made some improvements in performance. Hope you all enjoy it! Extension is right >>>HERE<<<. Feel free to leave feedback and rate :)

 

11 - 17 - 2012

Come Back ! I Update :)

Witam po długiej przerwie, jak pewnie niektórzy z was zauważyli strona przez dłuższy czas nie była aktualizowana, by ostatecznie 2 miesiące temu zniknąć całkowicie. Brak aktualizacji był spowodowany wypadkiem który mnie spotkał na drogach Ukrainy co zaowocowała 2 miesięczną niedyspozycją. Po powrocie do zdrowia ogromny nakład czasu poświęciłem na pracę magisterską i obronę. Ostatecznie pracę ukończyłem i obroniłem się, ale zakończenie studiów nie spowodowało bym odczuł wolny czas. Zaabsorbowała mnie praca, w afekcie czego założyłem własną działalności. Ostatnie zaś 3 miesiące to przepychanki z dostawcą serwera, i właścicielem domeny o prawa do niej. W tym tygodniu odzyskałem domenę i wykupiłem inny hosting, problem z głowy, przynajmniej na 2 lata :). W związku z nowym charakterem strony firmowej WSharp.pl zaktualizowałem kilka stron i dane kontaktowch. Jeśli znajdę trochę więcej czasu postaram się napisać coś więcej. Pozdrawiam :D

 

03 - 14 - 2012

Surowce energetyczne, problem dnia codziennego

Energia dziś to podstawa świata, nie głupi stwierdził „Energia rządzi światem, posiądź energie, a posiądziesz świat”. Jej konsumpcja towarzyszą nam na każdym kroku, potrzebujemy jej do włączenia komputera, przygotowania obiadu , dojechania do pracy czy ogrzania mieszkania. Trudno sobie wyobrazić życie bez niej, i dostawcy jej są tego świadomi. I chociaż ciągłe podwyżki energii oraz surowców energetycznych stały się codziennością, nikt nie wychodzi na ulice w proteście. Ale dlaczego tak szybko ceny rosną, a nie spadają prawie wcale?

Więcej …

 

03 - 12 - 2012

Metalowe lato 2012

Czasy w których każdy przyjazd gwiazdy światowego formatu do kraju nad Wisłą był ogłaszany we wszystkich mediach minął. Takie wydarzenia przeszły do porządku dziennego, co jest całkowicie zrozumiałe. Niestety przez tą codzienność czasami brakuje informacji o tym "Kto? Gdzie? Kiedy? Za ile? I dlaczego tak drogo?", szczególnie dla wykonawców "mało medialnych" jakimi są na przykład zespoły metalowe. Dlatego postanowiłem przeglądnąć trochę prasy, blogów i harmonogramów klubów aby wyłuskać parę ciekawych koncertów.

 

Więcej …

 

Ankieta

Czego ma być więcej?
 

Ćwierkanie

W zakres mojej oferty wchodzą:

  • Tworzenie stron internetowych, customizacja systemów CMS - Joomla, Drupal, jPortal.
  • Tworzenie aplikacji:
    • internetowych - ASP MVC, Django, RoR
    • desktopowych - C#,WPF
    • Metro Windows 8
    • mobilnych Windows Phone 7/8

O mnie

07 - 21 - 2010

 

Jestem małym szarym programistą C#, WPF z doświadczeniem biznesowym w branży od 2009 roku. Preferuję komercyjne rozwiązania Microsoft z platformy .NET, szczególnie aplikacje webowe ASP MVC oraz mobilne Windows Phone. Jestem otwartym na niekonwencjonalne pomysły i nowe rozwiązania, to tak po krótce....

Więcej …

Szybki kontakt

Sudoł Waldemar
E-mail
GG: 2712468
Skype: Skype Me™! volo_pl
Dane firmy:
NIP: 867-214-68-43
REGON: 180889577

QR Contact

Profiles: