Home O Mnie

Opublikowano: 21 lipca, 2010 Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

O mnie

 

Jestem małym szarym programistą C#, WPF z doświadczeniem biznesowym w branży od 2009 roku. Preferuję komercyjne rozwiązania Microsoft z platformy .NET, szczególnie aplikacje webowe ASP MVC oraz mobilne Windows Phone. Jestem otwartym na niekonwencjonalne pomysły i nowe rozwiązania, to tak po krótce....

Sudoł WaldemarNazywam się Waldemar Sudoł, mam 24 lata i mieszkam w Rzeszowie. Jestem absolwentem Politechniki Rzeszowskiej, gdzie zdobyłem tytuł inżyniera informatyki o specjalności inżynieria systemów informatycznych. Tematem mojej pracy był "Generator sklepów internetowych w ASP .NET". Studia II-go stopnia ukończyłem na Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, kierunku Informatyka, specjalności Technologie Wytwarzania oprogramowania. Tematem pracy magisterskiej było "Porównanie najpopularniejszych mobilnych systemów operacyjnych" w ramach której został stworzony Benchmark na platformy Android, iOS oraz Windows Phone 7+.

Przez okres studiów wykonywałem projekty informatyczne jako Freenalcer. Komercyjne szlify jako programista C# nabierałem w firmie informatycznej SI Set(H) gdzie zajmowałem się programowaniem aplikacji Biznesowych i Produkcyjnych głównie Webowych na platformie ASP. NET przez około 1,5 roku. Do doświadczenia zawodowego mogę zaliczyć jeszcze praktyki odbyte w firmie Helionet.PL, dostawcy usług internetowych. Obecnie od ponad roku pracuje na kontrakcie jako .NET Developer w firmie PGS Software w oddziale Rzeszowskim, oraz prowadzę własną działalność gospodarczą

Do moich zainteresowań należy programowanie, tworzenie aplikacji internetowych oraz nowinki z branży IT. Oprócz zainteresowań czysto zawodowych na pierwszym miejscu stoi muzyka, począwszy od Rock'a po Melodic Death Metal z szczególnym upodobaniem Thrash Metalu i Metal Core i takich zespołów jak Pantera, Machine Head, Trivium. Muzykę jako swą pasję zgłębiam nie tylko biernie (słuchając) ale również aktywnie, od paru lat gram na gitarze elektrycznej i nagrywam w wolnych chwilach, z tąd na łamach strony ukażą się recenzje sprzętu muzycznego który przewinął mi się przez ręce. Trzecią moją pasją oprócz szeroko pojętej Branży IT oraz Muzyki jest nie wąska tematyka motoryzacji włącznie z sportami motorowymi i naciskiem na mechanikę i technikę. Pasjonuję się motocyklami i starymi samochodami.

Początki mojego zainteresowania IT sięgają roku 1998 i pierwszego komputera, lecz znajomość samej obsługi wystarczyła na 2 lata, ok. roku 2001 rozpocząłem nauke na własną rękę HTML oraz Java Script, po zgłębieniu podstaw przyszedł czas na "prawdziwe" programowanie, w gimnazjum poznałem język Pascal oraz C++ a potem już poszło. Przez wszystkie te lata miałem styczność z językami takimi jak Asembler, C , C++, C#, JAVA, Java Script, Python i pochodne, HTML, PHP, Perl. Obecnie na platformę w której się rozwijam wybrałem Framework .NET i język C#. Swoją uwagę skupiam na rozwiązaniach Webowych tzn, komunikację WCF, strony internetowa ASP .NET, bazy danych SQL Server itp. Oprócz aplikacji biznesowych w ASP. NET, mam spore doświadczenie w tworzeniu stron internetowych od podstaw w PHP, Html i DJango na bazach danych Postgre, SQLite, MySQL jak i stron na systemach CMS jak Drupal czy Joomla. Od pewnego czasu jestem również aktywnym członkiem Studenckiego Koła Naukowego Informatyków "KOD" oraz Rzeszowskiej Grupy .NET skupiających osoby interesujące się programowaniem oraz informatyką na Politechnice Rzeszowskiej. Prowadziłem również seminaria i warsztaty o tematyce .NET. Wszystkie prezentowane przeze mnie zagadnienia oraz dołączane do nich prezentacje będą umieszczone na tej stronie.

Photo 1
Photo 2
Photo 3

 


Profiles:

 

 

 

O mnie
Zaktualizowano: 11-20-2012

Nowości

12 - 04 - 2012

Jango Player in Chrome WebStore

This will be short news. Jango Player extension for Chrome Browser has been published today to official Chrome WebStore. It's completely free! I just updated it to version 1.2.1 because of changes in security and manifest file, i also made some improvements in performance. Hope you all enjoy it! Extension is right >>>HERE<<<. Feel free to leave feedback and rate :)

 

11 - 17 - 2012

Come Back ! I Update :)

Witam po długiej przerwie, jak pewnie niektórzy z was zauważyli strona przez dłuższy czas nie była aktualizowana, by ostatecznie 2 miesiące temu zniknąć całkowicie. Brak aktualizacji był spowodowany wypadkiem który mnie spotkał na drogach Ukrainy co zaowocowała 2 miesięczną niedyspozycją. Po powrocie do zdrowia ogromny nakład czasu poświęciłem na pracę magisterską i obronę. Ostatecznie pracę ukończyłem i obroniłem się, ale zakończenie studiów nie spowodowało bym odczuł wolny czas. Zaabsorbowała mnie praca, w afekcie czego założyłem własną działalności. Ostatnie zaś 3 miesiące to przepychanki z dostawcą serwera, i właścicielem domeny o prawa do niej. W tym tygodniu odzyskałem domenę i wykupiłem inny hosting, problem z głowy, przynajmniej na 2 lata :). W związku z nowym charakterem strony firmowej WSharp.pl zaktualizowałem kilka stron i dane kontaktowch. Jeśli znajdę trochę więcej czasu postaram się napisać coś więcej. Pozdrawiam :D

 

03 - 14 - 2012

Surowce energetyczne, problem dnia codziennego

Energia dziś to podstawa świata, nie głupi stwierdził „Energia rządzi światem, posiądź energie, a posiądziesz świat”. Jej konsumpcja towarzyszą nam na każdym kroku, potrzebujemy jej do włączenia komputera, przygotowania obiadu , dojechania do pracy czy ogrzania mieszkania. Trudno sobie wyobrazić życie bez niej, i dostawcy jej są tego świadomi. I chociaż ciągłe podwyżki energii oraz surowców energetycznych stały się codziennością, nikt nie wychodzi na ulice w proteście. Ale dlaczego tak szybko ceny rosną, a nie spadają prawie wcale?

Więcej …

 

03 - 12 - 2012

Metalowe lato 2012

Czasy w których każdy przyjazd gwiazdy światowego formatu do kraju nad Wisłą był ogłaszany we wszystkich mediach minął. Takie wydarzenia przeszły do porządku dziennego, co jest całkowicie zrozumiałe. Niestety przez tą codzienność czasami brakuje informacji o tym "Kto? Gdzie? Kiedy? Za ile? I dlaczego tak drogo?", szczególnie dla wykonawców "mało medialnych" jakimi są na przykład zespoły metalowe. Dlatego postanowiłem przeglądnąć trochę prasy, blogów i harmonogramów klubów aby wyłuskać parę ciekawych koncertów.

 

Więcej …

 

Ankieta

Czego ma być więcej?
 

Ćwierkanie

W zakres mojej oferty wchodzą:

  • Tworzenie stron internetowych, customizacja systemów CMS - Joomla, Drupal, jPortal.
  • Tworzenie aplikacji:
    • internetowych - ASP MVC, Django, RoR
    • desktopowych - C#,WPF
    • Metro Windows 8
    • mobilnych Windows Phone 7/8

O mnie

07 - 21 - 2010

 

Jestem małym szarym programistą C#, WPF z doświadczeniem biznesowym w branży od 2009 roku. Preferuję komercyjne rozwiązania Microsoft z platformy .NET, szczególnie aplikacje webowe ASP MVC oraz mobilne Windows Phone. Jestem otwartym na niekonwencjonalne pomysły i nowe rozwiązania, to tak po krótce....

Więcej …

Szybki kontakt

Sudoł Waldemar
E-mail
GG: 2712468
Skype: Skype Me™! volo_pl
Dane firmy:
NIP: 867-214-68-43
REGON: 180889577

QR Contact

Profiles: